Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Światła przód Acura
#1
Jest projekt przywrócenia Acury do oryginału, a mianowicie potrzeba montażu świateł oryginalnych z przodu- te już mam wraz z postojówkami, ale niestety nie wiem jak są podłączone - u mnie jest z tym problem bo ktoś się postarał i przełożył wszystko na Hondę EDM.

Więc:

1)jak są rozwiązane wiązki do postojówek? (mam tylko 2 kable i jedną kostke, wersja USDM ma 4 kable i dwie kostki jak mniemam? Skąd idzie kabel(napięcie) na zółty postój? Czy z tej samej wiązki co do białego postoju?

2)jak podpiąć kostkę do świateł głównych? co jest co, czy ktoś jest w stanie jakiś diagram odnaleźć?

No i sprawa ważna, czy ktoś z was może poratować mnie kostkami do lamp głownych i do żółtych postojówek?

:mrgreen:
v6
Odpowiedz
#2
Kurka, może Givan zajrzysz pod maskę? Oczko
v6
Odpowiedz
#3
Jutro sie biore za wymiane popychacza i za kolektor ssacy, wiec postaram sie zobaczyc co i jak
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#4
OOK! to czekam na wieści lub/i fotki w miarę możliwości !Uśmiech
v6
Odpowiedz
#5
Na poczatku powiem ze sie nie znam za bardzo na elektryce wiec nie wiem czy ci za bardzo pomoge ta swoja glupota...

Masz zdjecia przewodu do postojowki. W Acurze masz postojowke biala i postojowke zolta. Zolta jest tez kierunkowskaz. Przewody sa w kolorach: czerwony z cienkim zielonym i z srebrna kropka (dwa takie), czerwony z cienkim niebieskim i z srebrna kropka i czrny z srebrna kropka.
Na pierwszym zdjeciu masz te przewody a na drugim skad idzie ten kabel.
Jesli potrzebujesz jakies inne zdjecia, to daj znac.

[Obrazek: cd5b11ff52e746d5m.jpg]

[Obrazek: 6b66e336d1bd7fa9m.jpg]
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#6
wielkie dzięki za fotki!

to co opisujesz i to co jest na fotkach to głowna kostka do przednich lamp. Też mi się to przyda bo mam zamiar to przemotać - choć zadanie mam mocno utrudnione bo w tych kablach jest niezła sieczka :x
Więc jakbyś odpinał to by było git gdybyś mógł przemierzyć próbnikiem, wk tórym idzie pra na mijania, a w którym na długie.

No i wracając do postoji. Dokładnie nie ma tam kierunku, żółte pole to tylko i wyłącznie postojówka, o która własnie tak zabiegam Oczko

i tu pytanie, czy zanim wiązka nie rozchodzi się do światła w kierunku postojówki to czy idzieto w jednym kablu czy idą dwie osobne wiązkie gdzieś tam z samochodu?
v6
Odpowiedz
#7
No to jutro albo pojutrze zdejme postojowke i zobacze co tam widac ale na zoltym na pewno jest kierunek razem z postojowka. Nagram ci filmik jak to dziala. Chyba ze chcesz by to byla tylko postojowka, to wtedy nie ma co sie bawic. Zobacze jeszcze ktore kable sa do mijania a ktore do dlugich.
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#8
super, będzie GIT!

pod żółty klosz chcę wpiąć tylko i wyłacznie postojówkę - tak jak to jest w oryginale Uśmiech
v6
Odpowiedz
#9
W oryginale - przynajmniej w moim (wersja kanadyjska - jak usa to nie wiem) postojowe to się składa z 4 żarówek po 2 na stronę ( biała i pomarańczowa) pomarańczowa pełni tez funkcję drugiego migacza których ja mam 6 Oczko
Odpowiedz
#10
Dokładnie, postojówki w wersji kanadyjskiej sa takie same jak w USA - są małe różnice w tablicy rozdzielczej-np. kanadyjka ma kontrolkę niezapiętych pasów kierowcy co mnie bardzo irytuje :ugeek:

Wydaje mi się, że migacz w żółtej postojówce zawdzięczasz polskiej myśli technicznej i przystosowaniu samochodu z innego kontynentu do naszych wymogów - Honda ma kierunek na błotniku a w Acurze jest jego brak.

Założenie, u mnie, jest takie, aby świecił się żółtek wraz z białym postojem - bez opcji kierunka Uśmiech

Szkoda, że ktoś tak namieszał w mojej instalacji przerabiając ją na lampy EDM :/
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości