Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapala się kontrolka ABS i TCS
#1
Witam serdecznie. 
Jestem już po lekturze forum, ale w sumie odpowiedzi jest kilka i są one pomocne. Jednak ja mam całkiem inne pytanie odnośnie problemu.
Problem pojawił się podczas nocnego postoju. Rano rusząjąc do pracy po przekroczeniu 10km/h, czyli tak jak podaje serwisówka, zapałiła się kontrolka ABS i zaraz za nią TCS. Samodiagnostyka ABSu wskazuje błąd nr 48. TCS z tego co piszą w serwisówce na razie mnie nie interesuje, dopóki nie uporam się z ABSem.

Jako, że nie mam teraz możliwości grzebania w samochodziecelem zmierzenia czujnika itp. chcę się od Was dowiedzieć, czy to możliwe aby czujnik padł na postoju po nocy?
Odpowiedz
#2
Możliwe ! U mnie tak było ! To zwykła cewka elktro magnetyczna
Odpowiedz
#3
Ponoć pasuje czujnik od Mazdy. Możecie dać znać, który konkretnie?
Odpowiedz
#4
(09-29-2019, 6:23 )Rzymek napisał(a): Możliwe ! U mnie tak było ! To zwykła cewka elktro magnetyczna

gdzie jest ta cewka? Mam podobnie.
Odpowiedz
#5
Czujnik jest cewką. Znajduje się przy kole i wchodzi do piasty od strony wewnętrznej. Ja kupiłem czujnik od Mazdy 323. Przykręciłem do na jedna śrubę, bo tylko taka jest możliwość i uszczelniłem silikonem Reinzosil, bo niestety blacha mocująca jest za mała a sam czujnik trzeba dosunąć do wieńca ABSu. Zrobiłem na nim już 1000km i jest ok.
Odpowiedz
#6
Dokładnie czujnik to cewka! Ja mam założone od hyundaia tylko był trochę cienszy to tokarz dorobił mi tuleje i jest ok. Ważne żeby ta metalowa łopatka była ustawiona w odpowiedniej odległości od koronki ABS
Odpowiedz
#7
No właśnie dlatego że od Mazdy też jest cieńszy to uszczelniłem go silikonem. Dorobiłem też tulejkę ale sam boleć jest ma za mały rozmiar i był za daleko od koronki. Jakby nie było działa i kosztowało mnie to lutowanie i 36 złotych za czujnik.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości