Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błąd pop-up. Co zrobić?
#1
Witam.
Niedawno kupiłem swoją Hondę Legend.

Auto generalnie w stanie bardzo dobrym z niskim przebiegiem.

Jednak wyświetla się na komputerze błąd awaryjnego podniesienia maski- pop up.
Właściciel twierdzi, że dosłownie dotknął zderzakiem czegoś przy parkowaniu i on mu wyskoczył.

Jakie są opcje aby ten błąd się nie wyświetlał? Czytałem, że nie da się komputerem po prostu skasować, tylko jest to dużo bardziej kłopotliwe...Nie ukrywam, że to lekko denerwuje po odpaleniu auta i ikonka "informacyjna" na środku zegarów się ciągle świeci

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
#2
Oznacza to zgiętą belkę i błąd położenia czujników pop up umieszczonych pod zderzakiem lub uszkodzenie samego czujnika.
Nie da się tego błędu wykasować.
Trzeba naprawić/wymienić belkę lub czujnik.
Odpowiedz
#3
Dokładnie jak pisze Peter, dotknięcie ściany w garażu i miałem to samo tyle, że zdejmować musiałem zderzak i poprostować belkę, zrobić kalibrację i jest ok.
w tej chwili
1. sprowadzona Acura KB2 - naprawiam
2.  Acura KB2- Sprawna używam
Odpowiedz
#4
Serwis skasował błąd- przejechałem 200km i się nie pojawił. Belka ponoć idealna...Zderzak ściągali, bo chłodnicę wymieniali.
Mam nadzieję, że to kończy problem Uśmiech
Odpowiedz
#5
(12-21-2019, 9:27 )dominoz napisał(a): Serwis skasował błąd- przejechałem 200km i się nie pojawił. Belka ponoć idealna...Zderzak ściągali, bo chłodnicę wymieniali.
Mam nadzieję, że to kończy problem Uśmiech

Potwierdzam. Przy "dotknięciu" ściany lub podobnej przeszkody pomaga skasowanie błędu. Oczywiście, o ile naboje nie odpalą i nie ma innych uszkodzeń.
Odpowiedz
#6
A mi ten błąd wyskoczył mimo że nie mam tego systemu. Porypane, też przy dotknięciu płotu, drewnianego.
Odpowiedz
#7
(12-19-2019, 20:31 )szogun2000 napisał(a): Dokładnie jak pisze Peter, dotknięcie ściany w garażu i miałem to samo tyle, że zdejmować musiałem zderzak i poprostować belkę, zrobić kalibrację i jest ok.

Witaj, 
jak zrobić kalibrację?

pozdrawiam captein2
Odpowiedz
#8
(11-10-2021, 6:32 )captein2 napisał(a):
(12-19-2019, 20:31 )szogun2000 napisał(a): Dokładnie jak pisze Peter, dotknięcie ściany w garażu i miałem to samo tyle, że zdejmować musiałem zderzak i poprostować belkę, zrobić kalibrację i jest ok.

Witaj, 
jak zrobić kalibrację?

pozdrawiam captein2

Przy pomocy HDS.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości