Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olej w mechanizmie różnicowym / dyferencjale
#1
Siemanko. Przeglądając manual natknąłem się po raz kolejny na dział o dyferencjale. Staram się dbać o swoje auto więc jeśli producent zaleca lub jeśli sam zalecam sobie to chciałbym ten olej wymienić. Moja wiedza mechaniczna nie jest może wieżą Eiffla ale przy swoich samochodach robię sam i nie jest to problemem. Problem jest jednak taki, że z tego co mnie wiedzą nie myli to dyferencjał najczęściej obsługuje się w samochodach z napędem na cztery koła. Nie ma konieczności robienia tego w autach FWD. Jednakże czy to nie jest tak, że w Legendzie że względu na to, że mamy automatyczną skrzynię biegów to mamy również osoby mechanizm różnicowy przedniego napędu?
Jeśli tak to już wiem co mam zrobić ?
Odpowiedz
#2
Dobrze ci się wydaje.Olej to Honda DPS-F .
1L powienien wystarczyć przy wymianie
Odpowiedz
#3
To ciekawych rzeczy się można dowiedzieć ? Co ile należy go wymieniać?
Odpowiedz
#4
Manual podaje tylko, że trzeba sprawdzić poziom oleju i jego wygląd. Jeżeli jest brudny to kwalifikuje się do wymiany. Jak dla mnie od dzisiaj to co drugą lub trzecią wymianę oleju silnikowego.
Odpowiedz
#5
Dzięki Uśmiech
Odpowiedz
#6
Jak mówi książka serwisowa do Ka9 stosować wyłącznie olej przekładniowy o lepkości SAE90 lub SAE 80W-90 klasy GL4 lub GL5.
Odpowiedz
#7
Zgadza się. Ja zastosuję Febi GL5
Odpowiedz
#8
A jest jakaś miarka/bagnet aby sprawdzić ten poziom?
Odpowiedz
#9
Są dwa korki. Dolny do spuszczania a górny do uzupełnienia oleju.
Odpowiedz
#10
Panowie, gdzie są te korki? Kupiłem olej, chciałem dzisiaj wymienić i za chiny nie mogę ich namierzyć.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości