Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tłumik
#21
(08-21-2009, 0:50 )jarolissimus napisał(a): Ja u siebie mam Ultera Alu 0408 NM 142/21-1 i nie narzekam. Lekko buczy na wolnych obrotach, ale głośność nie zwiększa się wraz z wzrostem obrotów. Jedynie jazda przy prędkości 90-100 jest trochę uciążliwa na dłuższych trasach, ale przy 110 i więcej jest już ok.

Czy masz też katalizator? Ja już wiem czemu remus jest za głośny... przynajmniej u mnie. Brak katalizatora. Daje po plecach.
Odpowiedz
#22
Mam katalizator. Ale jak następny tłumik będzie zwykły. Jednak jest trochę za głośno.
Odpowiedz
#23
Właśnie myślałem nad tym ulterem, bo wygląda dobrze, ale skoro za cichy nie jest przy katku to chyba dam spokój. Czekam na sugestie, bo o ile po mieście mam fajnie to w trasie bym chyba oszalał Smutny jeszcze nie było okazji sprawdzić, miałem wcześniej cerowany oryginał i fajnie ryczał przy 4-5tys, ale jednak był cichszy - mniej basowy, a remus masuje plecy przy 2tyś...
Odpowiedz
#24
właśnie, istnieje taki tłumik który przy 2k rpm nie buczy jak 'tuningowe' 4 cylindry, a przy 4-5k rpm wydaje bardziej gardłowy i po prostu fajniejszy dźwięk niż seria? czyli: do 4 tyś normalnie, a potem ogień? Oczko
Odpowiedz
#25
(11-18-2011, 3:32 )maciej343 napisał(a): właśnie, istnieje taki tłumik który przy 2k rpm nie buczy jak 'tuningowe' 4 cylindry, a przy 4-5k rpm wydaje bardziej gardłowy i po prostu fajniejszy dźwięk niż seria? czyli: do 4 tyś normalnie, a potem ogień? Oczko

tak miałem po zakupie - brak kata i oryginał, ale porobiony przez kogoś nie wiem w jaki sposób (może warto podejść na warsztat który go zmieniał i zbadać?). Ogólnie normalnie, a przy 4-5 warczał jakby w środku telepały się puste puszki - był ogólnie jak dla mnie nieestetyczny i mocno korodował na wejściu, ale w porównaniu do remusa był miodzio - dźwięk rasowej rajdówki, a nie jakieś buuuuu
Odpowiedz
#26
(11-18-2011, 6:20 )kowal napisał(a):
(11-18-2011, 3:32 )maciej343 napisał(a): właśnie, istnieje taki tłumik który przy 2k rpm nie buczy jak 'tuningowe' 4 cylindry, a przy 4-5k rpm wydaje bardziej gardłowy i po prostu fajniejszy dźwięk niż seria? czyli: do 4 tyś normalnie, a potem ogień? Oczko

tak miałem po zakupie - brak kata i oryginał, ale porobiony przez kogoś nie wiem w jaki sposób (może warto podejść na warsztat który go zmieniał i zbadać?). Ogólnie normalnie, a przy 4-5 warczał jakby w środku telepały się puste puszki - był ogólnie jak dla mnie nieestetyczny i mocno korodował na wejściu, ale w porównaniu do remusa był miodzio - dźwięk rasowej rajdówki, a nie jakieś buuuuu

Niestety, stary tłumik powędrował na złom. Pamiętam że był otwierany albo łatany lecz zbadać co dokładnie miał w środku się już nie da Smutny
Odpowiedz
#27
(11-17-2011, 3:41 )Peter napisał(a):
(11-16-2011, 22:59 )kowal napisał(a): Czy montował ktoś już strumienicę?

Nie rób tego!!! Poczytaj forum, sporo na ten temat pisaliśmy.

Przymierzam się do instalacji czegoś w miejsce po katalizatorze i nie mogę nic na temat strumienicy znaleźć (szukaj w dziale - brak rezultatów).
Tył mam przelotowy więc czemu nie? Huh
Odpowiedz
#28
Bo więcej możesz spieprzyć niż poprawić.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#29
Wstaw rurę w miejsca katalizatora i tyle. Nie kombinuj z strumienicą.
Odpowiedz
#30
Właśnie coś muszę wykombinować bo mam rurę zamiast katalizatora i chcę ją zmienić na coś cichszego - tylko co?
Nie chcę też nic poprawiać ani spieprzyć lecz wyciszyć, bo momentami robi się taki rezonans w kabinie że przechodzą ciary Oczko
Jako element tłumiący myślałem że się nada.

np.taki:

http://allegro.pl/strumienica-naddzwieko...02595.html
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości