Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Postojówki
#1
Niby śmieszna sprawa ale mam problem z wymianą postojowych żarówek .
Nawet elektryk samochodowy nie potrafił dojść do nich . Może od spodu ?
Odpowiedz
#2
Dojście jest proste bo wszysktko jest na wierzchu.

Odkręcasz z góry wkręt(śrubokręt gwiazdka zazwyczaj) i musisz tą lampę wypchnąć. Czasem pomaga pstryknięcie WD-40 lub czegoś podobnego w miejsca, w których jest ona wciskana.

to powinno pomóc:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.atfinley.com/service/index.php?x=0001&y=1158&z=2690&r=">http://www.atfinley.com/service/index.p ... &z=2690&r=</a><!-- m -->

jeśli nie to tu jest rzut lampy od tyłu:

[Obrazek: 2c27321c3317da6f.jpg]

Zazwyczaj ciężko ja wydłubać, ale trzeba nad tym popracować idelikatnie próbować- mająć małą doże cierpliwości dasię ta postjówke wyjąć bez uszkodzeń. Przy kolejnym wkładaniu warte zaczepy posmarować smarem - potem będzie łatwiej Oczko

Powodzenia!
v6
Odpowiedz
#3
Dzieki wielkie za instrukcje . Za raz jade sie z tym bawic i bede ściagal łożysko bo huczy w tylnej częsci gabloty.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
No mam nadzieję, że uda się wydostać postojówkę bez uszczerbku.


z tyłu jest chyba 54 nakrętka-kiedyś kupiłem nawet nasadkę na nią, aby młotkiem i majzlem nie operować Oczko

kupiłeś piastę czy łożyska?
v6
Odpowiedz
#5
moje łozysko daliśmy do smaru i zagotowalo sie w puszce to. Smar wszedzie wlezie.
Dalej jest ten pogłos i chyba skocze na wyważanie kół . Moze tu jest przyczyna .
Odpowiedz
#6
najpierw upewnij się czy owy pogłos na pewno pochodzi z łożyska - czy z układu hamulcowego na przykład - co mało prawdopodobne ale nie wykluczone. Jeśli wykluczone to udaj się po nowe łożysko a nie na wyważarkę bo to nic nie pomoże.
Odpowiedz
#7
Zrobi sie , zrobi . Jeszcze jedna strona zostala do sprawdzenia.
Odpowiedz
#8
opony warto sprawdzić. Miałem przypadek, że BF goodrich jeden "buczał"-opona zaostałą zakupiona jako nowa! Wymienili i jak ręką odiął.

Jeśli jest to łożysko to dość łatwo poznasz to po demontażu i oglądniećiu w jakim jest stanie.
v6
Odpowiedz
#9
Legend95 napisał(a):opony warto sprawdzić. Miałem przypadek, że BF goodrich jeden "buczał"

siemanko zgadzam sie co do opon,mam civica z 90r. zalozone opony bf goodrich i wlasnie bucza,hucza wlasnie tak jakbym jakims walcem jechal sorry za off top. ale wiadomo ze opon tez nie mozna wykluczac
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości