Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płyn chłodniczy.
#1
Mam pytanie. 
Chodzi o ubywanie płynu chłodniczego.
Wymieniona chłodnica, wszystko szczelne, nie widać aby uciekał. 
Czasem czuć płyn mam wrazenie Olej czysty... nie wiem co to może być. 
Jakieś porady wskazówki, gdzie szukać? Z góry dziękuję za pomoc
Odpowiedz
#2
A skąd czuć ten zapach płynu? Pod nogami masz sucho? Może nagrzewnica nieszczelna?
Odpowiedz
#3
E
(02-17-2020, 6:45 )rrrobson napisał(a): A skąd czuć ten zapach płynu? Pod nogami masz sucho? Może nagrzewnica nieszczelna?

Na zewnątrz i to sporadycznie. Sucho jest w środku.
Odpowiedz
#4
Dawno chlodnice wymieniałeś?  Ubywa płynu czy nie bo trochę nie jasno napisałeś. ?
Odpowiedz
#5
(02-17-2020, 7:34 )Rzymek napisał(a): Dawno chlodnice wymieniałeś?  Ubywa płynu czy nie bo trochę nie jasno napisałeś. ?

W sierpniu wymieniana była. Tak ubywa ze zbiorniczka wyrównawczego, jak jest pod max to schodzi do minimum, albo do pustego zbiorniczka.
Odpowiedz
#6
Sprawdz olej, ten w skrzynii, jak nie to szukaj przy silniku, zawor od nagrzewnicy moze saczyc I pojdzie na kolektor wydechowy, takze nie zauwazysz, tylko ewentualnie poczujesz.
Odpowiedz
#7
(02-17-2020, 17:32 )Makukrak napisał(a): Sprawdz olej, ten w skrzynii, jak nie to szukaj przy silniku, zawor od nagrzewnicy moze saczyc I pojdzie na kolektor wydechowy, takze nie zauwazysz, tylko ewentualnie poczujesz.

Zmieniałem w skrzyni, ostatnio sprawdzany, czysto. Sprawdzę to co napisałeś, bo tak brzmi 
Jakby to było to.
Odpowiedz
#8
Generalnie tam z tylu silnika przy scianie grodziowej sa takie cudowne pozaginane wezyki i ten zajebisty zaworek zrobiony ze zbrojonego wloknem polimeru, ktory kilkunastu latach pracy, cyklicznie obciazany temperatura, robi sie wytrzymaly jak karton, mi potrafil sie rozsypac w rekach, wczesniej strzelil krociec i mi spieprzal plyn. tak samo wszelkie ingerencje gazownikow lubia powodowac szkody w ukladzie chlodzenia jesli nie sa zrobione z glowa.
Odpowiedz
#9
U mnie ciekło spod krućca na głowicy. Tak jak Maku napisał może kapać na kolektor i nic nie będzie widać, Tylko ewentualnie czuć.
Odpowiedz
#10
Dziękuję za informacje. Zweryfikuje to nie bawem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości