Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VSA Modulator malfunction i inne
#1
Witam wszystkich,

Zaczęło się niewinnie, zaczął wyskakiwać błąd CMBS, ale nie na stałe. ACC działał, więc wystarczyło "złapać" samochód, który jechał z przodu i błąd CMBS znikał (problem był opisany na forum w innym wątku).

Niestety teraz zagościł błędy na stałe i nic już nie działa, więc mechanik z HDSem powiedział, że są takie błędy:

21-01 VSA modulator - control unit malfunction
84-01 - ABS: Sensor logic failure
103 - CMBS brake control prohibition

Przewertowałem forum i Peter o ile dobrze rozumiem wspominał, że 21 i 84 występują razem i rozumiem, że kluczem jest wymiana modulatora VSA. Czy ktoś to jeszcze przerabiał i powod był inny?
Szukałem tej części i o ile dobrze znalazłem ta część jest w cenie dosyć zaporowej (powyzej 2000USD w USA, więc pewnie drożej w EU) jeżeli zestawić ją z aktualną wartością rynkową samochodu.

Czy da się to jakoś inaczej naprawić niż poprzez wymiane całej części, a może to jednak coś innego ? Najprostszą rzecz czyli wtyczki czyszczone i akumulator wymieniony
Odpowiedz
#2
poszukaj używki, jest już trochę anglików z rozbiórki. W Wieliczce jest duży skład części do Hondy może tam znajdziesz.
Odpowiedz
#3
Może się i da naprawić ale biorąc pod uwagę cenę używanego modulatora to chyba gra nie warta świeczki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości