Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wibracje
#1
Witam 

Mam problem auto miedzy 1100-1500 obrotow dostaje dziwnych wibracji powyzej jest juz ok sprawa wyglada nastepujaco zostal wymieniony rozrzad, wymienione wszystkie swiece, cewki sprawdzone wszystkie sa ok, sonda lambda wymieniona byla uszkodzona wiekszosc czynnikow ktore wydaje mi sie ze powodowaly wibracje wyeliminowane mechanik twierdzi ze moga to byc poduszki silnika?? Czy ktos mial podobne objawy ? Czy ma ktos informacje gdzie mozna takie poduszki dostac serwis podal kwote astronomiczna za komplet moze sa jakies zamienniki ? Moze da sie sprawdzic obecne czy sa sprawne ewentualnie moze da sie naprawic. Czy znajdzie sie ktos kto mi pomoze jakos swoja wiedza?
Odpowiedz
#2
rzuc okiem tutaj na pozycje 2 I 3:
https://japancars.ru/index.php?route=cat...lk=B__4700
Sprawdz przewody na wszelki wypadek, ale obstawiam, ze to po prostu starzenie sie material I zmiana jego wlasciwosci mechanicznych.
Sama poduszka nie musi wcale nosic oznak zniszczenia/pekniecia, tylko po prostu z biegiem czasu zmienily sie wlasciwosci materialu I wpada w rezonans.
Ja osobiscie mam identycznie,ale w KA8, co jest podobno norma(np wg hamerykanskich forow). W KA9 z podobnym problemem sie jeszcze nie spotkalem.
Obstawiam,ze wymiana wszystkich poduszek I elastycznych elementow mocowan silnika by to zniwelowala/usunela, tylko to pewnie pare ladnych tausenow.
Odpowiedz
#3
Ja robiłem regenerację poduszki skrzyni u Pana Michała Lorens Warszawa
HONDA LEGEND COUPE KA8 C32A2

''Młodość sądzi,starość rozgrzesza''
Odpowiedz
#4
(12-11-2020, 17:18 )Makukrak napisał(a): rzuc okiem tutaj na pozycje 2 I 3:
https://japancars.ru/index.php?route=cat...lk=B__4700
Sprawdz przewody na wszelki wypadek, ale obstawiam, ze to po prostu starzenie sie material I zmiana jego wlasciwosci mechanicznych.
Sama poduszka nie musi wcale nosic oznak zniszczenia/pekniecia, tylko po prostu z biegiem czasu zmienily sie wlasciwosci materialu I wpada w rezonans.
Ja osobiscie mam identycznie,ale w KA8, co jest podobno norma(np wg hamerykanskich forow). W KA9 z podobnym problemem sie jeszcze nie spotkalem.
Obstawiam,ze wymiana wszystkich poduszek I elastycznych elementow mocowan silnika by to zniwelowala/usunela, tylko to pewnie pare ladnych tausenow.

No wlasnie wymiana poduszek na nowe to koszt ponad 5k przyslali mi wycene w haparts i zwatpilem ?
Odpowiedz
#5
(12-11-2020, 20:36 )elwożanin napisał(a): Ja robiłem regenerację poduszki skrzyni u Pana Michała Lorens Warszawa

A wszystko ok z poduchami duzo juz przejezdziles na tych zregenerowanych ?
Odpowiedz
#6
(12-11-2020, 20:36 )elwożanin napisał(a): Ja robiłem regenerację poduszki skrzyni u Pana Michała Lorens Warszawa

A wszystko ok z poduchami duzo juz przejezdziles na tych zregenerowanych ?
Odpowiedz
#7
(12-12-2020, 4:50 )Gumson_PL napisał(a):
(12-11-2020, 20:36 )elwożanin napisał(a): Ja robiłem regenerację poduszki skrzyni u Pana Michała Lorens Warszawa

A wszystko ok z poduchami duzo juz przejezdziles na tych zregenerowanych ?

Regenerowalem w tej firmie poduszkę skrzyni, nie polecam, odesłałem, wróciłem do OEM używki.
Odpowiedz
#8
(12-12-2020, 2:43 )Gumson_PL napisał(a):
(12-11-2020, 20:36 )elwożanin napisał(a): Ja robiłem regenerację poduszki skrzyni u Pana Michała Lorens Warszawa

A wszystko ok z poduchami duzo juz przejezdziles na tych zregenerowanych ?

Robiłem tylko jedną poduszkę skrzyni , z tym że tą miałem kompletnie zerwaną , więc każda naprawa byłaby znaczną poprawą.
Nie mam porównania jak zachowuje się nowa oem do tej regenerowanej
HONDA LEGEND COUPE KA8 C32A2

''Młodość sądzi,starość rozgrzesza''
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości