Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zegarek
#1
Witam, nie znalazłem na forum problemu wiec piszę. W moim legendzie jest pewien problem z zegarkiem. Nie świeci.
Świeci jedynie kiedy wciśnie się tą zasłonkę, przykrywającą guziki do ustawienia czasu, i zawsze pokazuje godzinę 1:00. Da się go ustawić, przytrzymując guzik i widać że działa, bo minuty lecą. Ale jak zostawię go samego to znika z ekraniku wszystko. Wciskając jeszcze raz tą zasłonkę, widać jak w ułamku sekundy resetuje się do godziny 1:00.

Co to może być? Gdzie szukać usterki? W samym zegarku, czy możne gdzie indziej tkwi problem.

Za pomoc będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Podobny problem miałem w Civic'u okazało się że był przełamany kabel podtrzymujący pamięc zegarka.
Odpowiedz
#3
Tak jak pisze Tomlen, najprawdopodobniej brak podtrzymania pamieci. Musisz wyjąć ramkę z zegarkiem i sprawdzić miernikiem kabel biało - żółty.

Odpowiedz
#4
A mógłby mi ktoś powiedzieć jak zdjąć tą ramkę/panel gdzie jest zegarek, tak bezkolizyjnie, bez uszczerbku? Co odkręcić, gdzie wypiąć, lub co będzie mi potrzebne.
Odpowiedz
#5
(10-06-2011, 0:24 )Misza86 napisał(a): A mógłby mi ktoś powiedzieć jak zdjąć tą ramkę/panel gdzie jest zegarek, tak bezkolizyjnie, bez uszczerbku? Co odkręcić, gdzie wypiąć, lub co będzie mi potrzebne.

Musisz zdjąć ramke drewnopodobna i wykręcić radio. Nad radiem sa dwa wkręty mocujace climatronic. Później juz łatwo pójdzie Oczko
Odpowiedz
#6
(10-06-2011, 1:13 )Peter napisał(a): Musisz zdjąć ramke drewnopodobna i wykręcić radio. Nad radiem sa dwa wkręty mocujace climatronic. Później juz łatwo pójdzie Oczko

prawie, zostają mu dwa zaczepy, od góry wkładasz coś płaskiego - podważasz, aby metalowe zaczepy miały więcej luzu i panel jest Twój Oczko

v6
Odpowiedz
#7
Problem z zegarkiem rozwiązany, przyczyną był przepalony bezpiecznik (wspólny dla radia i zegarka).

Pozdrawiam
Odpowiedz
#8
Halooo!

Witam,

Gdzie sie znajdują bezpieczniki od radia?
Bo nie działa mi zegarek, podtrzymanie pamieci radia, i zmieniarka....
Odpowiedz
#9
W puszce bezpieczników przy lewej nodze kierowcy.
Odpowiedz
#10
(03-04-2014, 16:42 )Peter napisał(a): W puszce bezpieczników przy lewej nodze kierowcy.

Chłopaki - jesteście wielcy - rozkręciłem po zimie zmieniarkę, wyciągnąłem radio, panel zegarka, poczyściłem kontakt sprejem wszystkie wtyczki w każdym miejscu - do tego pod maską wszystkie przekaźniki sprawdzone, przeczyszczone.
I tak od 3 dni - a dziś pod wpływem wątku miernikiem sprawdziłem bezpiecznik w nogach kierowcy (10A) od radia i pod maską (7,5A). Ten pod maską był trafiony - spalił się...

Zegarek da się zaprogramować i działa, zmieniarka ruszyła, radio nie traci pamięci i panel climatronica pamięta ustawienia. Super, bo jutro przegląd i fajnie byłoby pojechać z muzyką Oczko
Acura Legend 1995 32oo cc
Honda Accord 1991 2ooo cc
Polski Fiat 125p 1968 13oo cc
Opel Olympia-Rekord B 1966 17oo cc
Cadillac series62 1954 54oo cc

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości