Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zatrzaśnięte drzwi lewy tył
#1
Witajcie.

W moim Legendzie zatrzasnęły się kompletnie tylne lewe drzwi. Na początku nie można ich było otworzyć od wewnątrz, teraz nie działa też klamka zewnętrzna. Problem jest chyba z ryglem (zamkiem), bo zablokował się ten 'cycek', którym odblokowuje się zamknięte drzwi.
Próbowałem rozebrać boczek ale jest przyciśnięty drzwiami, więc żeby go zdjąć, trzeba otworzyć drzwi - koło się zamyka. Odchyliłem go tylko trochę, żeby mieć dostęp do wnętrza drzwi ale niewiele da się zrobić przez wąską szparę, która w ten sposób powstaje.
Próbowałem poruszać ryglem ale to nic nie daje.
Jakie są możliwości otwarcia tak zablokowanych drzwi poza wycięciem diaksem klamki czy czegoś tam lub połamaniem boczka?

Pzdr,
Czeczen
Odpowiedz
#2
miałem ten sam problem z tym że i lewe i prawe tylne drzwi mi się zablokowały.
próbowałem różnych sposobów t.j. wlanie całej butli WD-40 przez klamke zewnętrzną, i kilka innych, niestety to nie pomogło. pozostało zdjęcie od środka boczka poprzez jego wyłamanie ze śruby w górnej części które to właśnie przy zamkniętych drzwiach nie widać. akurat w tych miejscach po lekkim przełamaniu nie widać uszkodzenia.
no a jak już zdejmiesz boczek to pozostaje grzebanie przy zapadkach, aż znajdziesz tą właściwą i dobry smar żeby porządnie nasmarować (żaden w sprayu nie pomaga).
pozdr
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości