Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana przedniej szyby
#1
Witam wszystkich posiadaczy KB1. 
Ostatnio miałem przygodę z kamieniem na autobanie, konsekwencja to pęknięta przednia szyba. W związku z tym m pytanko, czy ktoś wymieniał? na oryginał czy zamiennik a jeżeli tak to jaki. No i czy dużo komplikacji przy wymianie. Najbardziej chodzi mi o to czy trzeba demontować podsufitkę?
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Cześć, miałem podobny przypadek, szybę wymienili mi na zamiennik z ubezpieczenia OC szyby. Z zamiennika jestem zadowolony ale nie wiem jakiej jest firmy, mogę sprawdzić. Wydaje mi się, że nie demontowali podsufitki.
Odpowiedz
#3
Szyba nie ma większego znaczenia.
Jeśli Cię stać i jest dostępna kup oryginał.
Ważniejszy jest oryginalny zestaw uszczelek i dystansów, który powinno się zamontować po każdym wycięciu szyby-po prostu wycinając szybę ulega uszkodzeniu.
To bardzo ważne by zapobiec różnego rodzaju szumom i naprężeniom szyby.
Podsufitkę wystarczy delikatnie odgiąć.
Odpowiedz
#4
Dzięki Panowie za pomoc. Czyli rozumem że ingerencja w podsufitkę ie spowoduje trwałego jej odkształcenia.
Oczywiście biorę pod uwagę przede wszystkim oryginał, natomiast kompletnie nie orientuję się w kosztach takiej szyby.
Natomiast jeżeli można, to byłbym wdzięczny za namiar na dobry zamiennik (na wypadek).
Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
(03-03-2021, 18:55 )pluto303 napisał(a): Dzięki Panowie za pomoc. Czyli rozumem że ingerencja w podsufitkę ie spowoduje trwałego jej odkształcenia.
Oczywiście biorę pod uwagę przede wszystkim oryginał, natomiast kompletnie nie orientuję się w kosztach takiej szyby.
Natomiast jeżeli można, to byłbym wdzięczny za namiar na dobry zamiennik (na wypadek).
Pozdrawiam

W podsufitkę należy ingerować delikatnie i subtelnie jak z kobietą Oczko
Oczywiście czyste łapki.
Wybór szyb jest spory: Pilkington, Guardian, Sekurit i pewnie ktoś jeszcze.
Wszystkie mają podobne parametry i kosztują kilka stówek.
Ważne by szyba miała sensor i wklejony uchwyt lusterka, zwróć też uwagę na kolor pasa przeciwsłonecznego.
Lepiej kupić zamiennik za to zainwestować w nowe listwy, uszczelki i dystanse, ewentualnie zapinki listew zgarniających (często pękają przy demontażu).
Odradzam zakup szyby oryginalnej używanej - często pozornie ładna szyba potrafi koncertowo strzelić w czasie wklejania.
Ori szyba to koszt cirka 3000,00 zł, pytanie jak z dostępnością.
Odpowiedz
#6
A czy w ASO oferują zestawy naprawcze tj. (listwy, uszczelki i dystanse itp.), ewent. gdzie takie elementy kupić żeby pasowały pod naszą szybkę?
Dziękuję i pozdrawiam
Odpowiedz
#7
(03-04-2021, 3:16 )pluto303 napisał(a): A czy w ASO oferują zestawy naprawcze tj. (listwy, uszczelki i dystanse itp.), ewent. gdzie takie elementy kupić żeby pasowały pod naszą szybkę?
Dziękuję i pozdrawiam

Tylko i wyłącznie w ASO - cena ok 500,00 zł.
Pozycje: 1/4/5/8/9 przy założeniu, że nie polecą zapinki listew zgarniających.

[Obrazek: B__5200.jpg]
Odpowiedz
#8
(03-04-2021, 3:20 )Peter napisał(a):
(03-04-2021, 3:16 )pluto303 napisał(a): A czy w ASO oferują zestawy naprawcze tj. (listwy, uszczelki i dystanse itp.), ewent. gdzie takie elementy kupić żeby pasowały pod naszą szybkę?
Dziękuję i pozdrawiam

Tylko i wyłącznie w ASO - cena ok 500,00 zł.
Pozycje: 1/4/5/8/9 przy założeniu, że nie polecą zapinki listew zgarniających.

[Obrazek: B__5200.jpg]

Dziękuje za info.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#9
Znalazłem taką stronkę z częściami
https://2407.pl/honda-brand/glass-set-fr...-20453847/

Korzystał ktoś?
Odpowiedz
#10
Po wymianie szyby został mi niewykorzystany komplet nowych spinek na obie strony szyby, zakupionych w ASO. Jak ktoś jest chętny odsprzedam za połowę ceny.
Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości