Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy da się wyłączyć aktywny tempomat KB1?
#1
Witam, 
Jak w temacie. 
Czy da się wyłączyć aktywny tempomat w KB1? 
Nabyłem ostatnio KB1 i wracając A1 do domciu zacząłem bawić się tempomatem. 
Nie wiem czy tak to powinno wyglądać bo nigdy takiego systemu nie miałem, ale w momencie gdy miałem ustawione 140 na temp. i zjechało mi jakieś auto, honda przyhamowała gwałtownie do 110 a gdy "przeszkoda" zniknęła przyspieszył do 150 i potem odpuścił do zadanej prędkości. 
Czy tak powinien ten system reagować, czy może jest coś nie tak z moim radarem i trzeba by go jakoś wyregulować/ustawić?
Na pewno nie jest to przyjemne ani komfortowe. 
Z góry dzięki za pomoc i informacje.
Odpowiedz
#2
Wyłącza się tak samo jak włącza - przyciskiem ACC na kierownicy Oczko
A poważnie jest to zintegrowany system, czyli nie można korzystać z tempomatu bez radaru. To co opisałeś jest to prawidłowe działanie tego systemu i rozumiem Twoją irytację. Taka sytuacja nie tylko Ciebie może zaskoczyć ale również kogoś kto jedzie za Tobą. W większości przypadków taka reakcja będzie nieadekwatna do sytuacji. Jedyne co można zrobić to ustawić największą odległość od poprzedniego samochodu, ale to ma z kolei inne minusy..
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#3
to dupa :/ Myślałem, że sprawi mi to radochę a tym czasem będę się zastanawiał czy korzystać w ogóle z tempomatu.
No nic dzięki ze informacje.
Odpowiedz
#4
No niestety tak to działa - można się ratować w takim momencie delikatnym dodaniem gazu, wtedy radar odpuszcza.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości