Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakup-za i przeciw
#1
Witam wszystkich posiadaczy wspaniałych Hond Legend.
Jestem bardzo zainteresowany zakupem Hondy Legend Coupe z lat 92-94 r. w najblizszym czasie.Malo jest informacji o tym modelu,wiec chcialbym uzyskac od Was informacje na temat tego auta.

1.Ile czasu Wam zajelo znalezienie i zakup Hondy? Obecnie na Allegro nie ma zadnej z automatyczna skrzynia i w wersji 2 drzwiowej.Czy kupiliscie pierwszego Legend Coupe,ktorego ogladaliscie,czy mieliscie mozliwosc obejzenia i wybrania z sposrod kilku?

2.Jak z awaryjnoscia? W koncu auto ma juz kilkanascie lat, czy korzystacie z ASO czy normalnego serwisu? Mechanicy znaja sie na tym modelu,czy robia "wielkie" oczy? Jak z czesciami?

3.Jak silnik znosi instalacje LPG ? Jesli juz jest LPG to jaka instalacja powinna byc? Sekwencyjna? Jak wyglada spalania na gazie,a na benzynie ?

4. Jak z osiagami ? Chodzi mi o wersje z automatem.

5. Jak sie u Was prezentuje wnetrze, po 14-17 latach uzywania ?

Rozwazam tez zakup Mercedesa W124 Coupe,Toyoty Camry,Opla Omega,ale Legend Coupe jest wyjatkowy i najbardziej chcialbym go kupic,tylko problemem jest zakup i brak informacji o tym modelu.

Mam nadzieje,ze mi pomozecie.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Pozdrawiam na wstępie , jeśli chodzi o zakup auta to zajeło mi to około 6 m-c i zapewniam cię , że cierpliwość się opłacała. Radzę tobie poszukać coś w niemczech są 100% w lepszym stanie technicznym.
Poszukaj na tej stronce <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.autoscout.de">www.autoscout.de</a><!-- w -->
Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi na tym forum oglądając zdjęcia naszych hondziawek i czytając
nasze pytania,problemy i wypowiedzi.
Życzę powodzenia i dobrego zakupu
Odpowiedz
#3
Tak,ogladalem zagraniczne strony,ale sa tam dosc wysokie ceny,do ktorych jeszcze dochodzi koszt podrozy,koszt oplat.Do tego obawiam sie,co zastane przyjezdzajac 1000km do niemiec,w jakim stanie bedzie samochod i czy nadal bedzie do kupienia,a pozatym mam tam udtrudniona mozliwosc sprawdzenia samochodu w serwisie przed zakupem.
Dlatego wolal bym kupic cos w polsce,najlepiej od kogos z forum Oczko Pozdrawiam.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=lfwdouxt1cc1">http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=lfwdouxt1cc1</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=bd2xjmtsdzs1">http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=bd2xjmtsdzs1</a><!-- m -->
Odpowiedz
#4
Nie kupuj mercedesa bo będziesz sie czuł jak w taxi 8-) . Ja mam automat-a i jestem zadowalany na trasie spali mi 9 litrów przy 120km/h miasto około 13-14 litrów. Jeśli chodzi o wnętrze to jak kupisz srebrnego to skórę masz czarna i najczęściej w dobrym stanie. jak kupisz z jasna skóra to możesz mieć brudna i do czyszczenia zależy kto użytkował (ja na szczęście tak nie miałem). Jeśli chodzi o gaz to tylko sekwencja koszt około 4 tys zł i nie mam problemu z założeniem. Natomiast awaryjność hmmmmm PRZECIEŻ TO HONDA
Odpowiedz
#5
Jeśli szukasz modelu Coupe to masz do wyboru roczniki od 91' do 95', przy czym w 94' nastąpił mały "lifting" różniący się m.in. aluflegami 16', innymi zegarami, innymi kolorami lakieru, systemem bezkluczykowego wejścia i otwierania bagażnika, etc.

1> Z zakupem Legend jest u nas w kraju różnie. Czasami trafisz na super ofetę albo mnogość ofert w polskich portalach ogłoszeniowych- tu wszystko zależy od przypadku. NIestety prawda jest bolesna bo wiekszość Legend jest w fatalnym stanie technicznym z wiadomych względów(drogi, niska kultura serwisowania). Póki co jest pasjonatów marki niewielu, a to często od takich jak my można kupić w Polsce naprawdę dobre okazy, ale wiąże się to z wysokoą ceną. Padliny kosztują od ok. 3000-4000 tyś pln i stosunkowo łatwo je kupić. Koszt zakupu naprawdę zadbanego egzemplarza z małym przebiegiem to wydatek rzędu 15 tyś i więcej. Tu jest wolny wybór-decyduje kupujący Uśmiech

2>Awaryjność zależy przede wszystkim od tego jak samocód był eksploatowany, przez kogo i na jakich elementach. Samochód, który dbano prawidłowo psujesię rzadko. Jest zrobiony z przyzwoitej jakości materiałow i części. Bolączką Legend G2 niestety są uszczelki pod głowicą - zdarzą się, że nawet przy 150 000 tyś km potrafi przepuszczać wode do oleju.
Jest sporo zamienników do tego modelu, głownie z części eksploatacyjnych. Jeśli nie chcesz jeździć doASo to musisz znaleźć warsztat od "japonców" albo stricte od Hondy. Auto ma już właśnie naście lat i już nie jest taką zagadką. Istotne jest to, aby mechanicy dysponowali przy naprawach "manualem" oraz podstawami etyki zawodowej i będzie OK.

3> <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://honda-legend.lbh.pl/viewtopic.php?f=6&t=26">viewtopic.php?f=6&t=26</a><!-- l -->
Z gazem to jest trochę jak z lataniem. Człowiek próbuje unosić się w przestworza, ale czasem się nie uda- wiemy, że ptaki nie popelniają błedów, dla nich jest to naturalne. Zgazem raz sie uda, raz nie. Wszystko zależy od rodzaju instalacji i jej MONTERA- tu czynnik ludzki ma niebagatelne znaczenie. Ktośkiedyś powiedział, że gaz jest dory do zapalniczki iniestety ziarenko prawdy w tym jest. Pamiętaj, że instalacja wymaga częstszej wymiany świec(ok. 42pln x 6szt), regulacji, etc. Jest poprostu bardziej upierdliwa.

4> z katalogów wynika, że Coupe ma ok. 8,5 do setki. V-max ok.225km/h

5>Po wnętrzu można poniekąd wywnioskować w jakim stanie technicznymjest samochód. Jeśli środek przypomina chlewik sąsiada to raczej to samo będzie w mechanice. Stan wnętrza zależy od przebiegu i rodzaju użytkowania ( w mieście=większe przetarcia) a także od dbałości porzednich właścicieli.Skóra niepielęgnowana(nienawilżana) poprostu pęka.
Ja się nie wypowiembo mam mały przebieg Oczko ale z tego co moje oczy widziały to przearcia i peknięcia nici mogą występować w okolicach 250 tyś km.

Camry coupe też jest ciekawym samochodem.... Oczko

Ja nie będę Ci już doradzać w kwestii modelu bo oczywisty będzie text mojej podpowiedzi Oczko

NIestety wszystko sprowadza się do kasy, powiedz jeszcze ile masz zamiar przeznaczyć na zakup Legend?
v6
Odpowiedz
#6
Dzieki wszystkim za wyczerpujace odpowiedzi,wiem teraz duzo wiecej.Na Legend chce przeznaczyc ok.12 tys. zł + rejestracja,ubezpieczenie i pakiet startowy.
Jeszcze jedno pytanie,czy silnik jest napedzany paskiem czy lancuchem.A co do kupna to mam nadzieje,ze na wiosne ktos z forum bedzie chcial sprzedac swoja Honde Oczko

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#7
12 tyś pln to coś już będzie można za tą kwotę "powalczyć". Na Twoją niekorzyść działa kurs euro, który jest obrzydliwie zawysoki.. gdybyś tak się latam przymierzał do auta to skala wyboru byłaby zupełnie inna. Za ok. 3 tyś euro jak poszukasz to można wyrwać coś ładnego. Jeśli samochód będzie zadbany to pakiet startowy nie będzie zawysoki.

Rozrząd pędzony jest paskiem-koszt wymiany na nieoryginalnych częściach poza ASO to ok 1000pln.
v6
Odpowiedz
#8
W Szwecji nie ma narazie nic ciekawego ,znalazłem jedną w miarę godną uwagi mogła by mieć tylko mniejszy przebieg .Tu podaje się przebieg w tzw. milach szwedzkich , do całości przebiegu dodaj jedno zero.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.blocket.se/vi/19487799.htm?ca=11_s">http://www.blocket.se/vi/19487799.htm?ca=11_s</a><!-- m -->

Przetłumaczę ci opis
Hohda jest relatywnie nietypowym modelem samochodu w szwecji
sprzedawana zwłaszcza na rynku amerykańskim do roku 1995
przedewszyskim roźdżwięk uzyskał model ćoupe.
Silnik i skrzynia pracuje bardzo dobrze są w idealnym stanie
luksusowy samochód za dobrą cenę

domykacze dźwi
ABS
c-zamek
alarm
el-lusterka
el-szyby
el-siedzenia
skóra
cd-odtwarzacz kasetowy
spojler
opony zimowe nowe
opony letnie prawie nowe
książka serwisowa
możliwość zamiany

Na tej stronce możesz szukać sobie furek blocket.se potem klikasz obojętnie jakie miasto
następnie masz tabelkę po prawej otwirasz pasek klikasz hella sverige potem po środku szukasz bilar po lewej wpisz markę samochodu na koniec kliknij sok

pozdrawiam
Odpowiedz
#9
A jak wyglada zakup auta w szwecji,chodzi mi o dogadanie sie,wyrejestrowanie,jakies ubezpieczenie i przejazd przez baltyk.
Odpowiedz
#10
Mimo wszystko nie szukałbym samochodów na Północy-czyli np Szwecja. Po, że samochody są u Szwedów dość drogie to jeszcze użytkowane w niezbyt sprzyjających warunkach.

Pomyśl nad włochami, Hiszpanią, Francją i Portugalią- czy nawet Węgry, Słowacja, Czechy... da się znaleźć auto, ale jest to upierdliwe zajęcie. Ostatnio jak przerzucałem stronyfrancuskie to zajakies 2.500 eur była Coupe z przebiegiem 150 tyś km imanualną skrzynią. BUtelka metalik z kremowymi skórami.

Obecnie na ebay.de jest Coupe do licytacji postawiona Uśmiech Zaniedlugo się aukcja kończy-niestety jest cena minimalna.
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości