Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skóra - pielęgnajcja
#21
Do czyszczenia można używać wilgotnej szmatki zamoczonej w wodzie z szarym mydłem, tylko pamiętajcie, że zbyt dużo wody spowoduje to, że skóra stanie się przesuszona i sztywna. Lub stosujemy specjalne pianki do czyszczenia.
Do pielegnacji to jednak radzę nie używać zbyt często kremu nivea (oczywiście lepsze to niż nic), a to dlatego, że skórzana tapicerka różni się od skóry ludzkiej, gdyż ta w procesie technologicznym jest obrabiana, garbowana, natłuszczana, farbowana, itp. Skórzana tapicerka musi w upalne dni wchłonąć ludzki pot, natomiast skóra człowieka wydala pot.
Środki do pielęgnacji tapicerki są tworzone w specjalnej technologii i muszą jednocześnie czyścić, nawilżyć i odżywić skórę.
Koncerny farmaceutyczne opracowują kosmetyki pod kątem pielęgnacji żywej tkanki i tu jest ta subtelna różnica - skóra ludzka wchłania preparaty, w skórę w fotelu preparat jedynie wsiąka.
Bardzo dobra seria to Lederzentrum i Meguiar's. A na wszelki wypadek proponuję wozić w bagażniku zwykłe nawilżane chusteczki dla bobasów - w razie nagłej potrzeby (wylany sok lub sos po wyjeździe z McDonalda) szybko wytrzemy szkodę nie powodując odbarwień skóry.
Odpowiedz
#22
(12-17-2012, 23:33 )paola napisał(a): Do czyszczenia można używać wilgotnej szmatki zamoczonej w wodzie z szarym mydłem, tylko pamiętajcie, że zbyt dużo wody spowoduje to, że skóra stanie się przesuszona i sztywna. Lub stosujemy specjalne pianki do czyszczenia.
Do pielegnacji to jednak radzę nie używać zbyt często kremu nivea (oczywiście lepsze to niż nic), a to dlatego, że skórzana tapicerka różni się od skóry ludzkiej, gdyż ta w procesie technologicznym jest obrabiana, garbowana, natłuszczana, farbowana, itp. Skórzana tapicerka musi w upalne dni wchłonąć ludzki pot, natomiast skóra człowieka wydala pot.
Środki do pielęgnacji tapicerki są tworzone w specjalnej technologii i muszą jednocześnie czyścić, nawilżyć i odżywić skórę.
Koncerny farmaceutyczne opracowują kosmetyki pod kątem pielęgnacji żywej tkanki i tu jest ta subtelna różnica - skóra ludzka wchłania preparaty, w skórę w fotelu preparat jedynie wsiąka.
Bardzo dobra seria to Lederzentrum i Meguiar's. A na wszelki wypadek proponuję wozić w bagażniku zwykłe nawilżane chusteczki dla bobasów - w razie nagłej potrzeby (wylany sok lub sos po wyjeździe z McDonalda) szybko wytrzemy szkodę nie powodując odbarwień skóry.



Proponuje czyszczenie wodą z szarym mydłem, najlepiej tym PRL-owskim, następnie po wysuszeniu zwykła oliwka bambino lub Johnson.
Efekt super miękka i się nie klei od kremu.
Odpowiedz
#23
(10-22-2013, 2:38 )kala40 napisał(a): Proponuje czyszczenie wodą z szarym mydłem, najlepiej tym PRL-owskim, następnie po wysuszeniu zwykła oliwka bambino lub Johnson.
Efekt super miękka i się nie klei od kremu.

Twoje rady stoją w sprzeczności do postu koleżanki który cytujesz.

Zresztą ja również zauważam pewne różnice w skórze na pupach moich dzieci, które smaruje oliwkami, a skórą na kanapach w Legendzie. Raczej nie odważę się na zaaplikowanie Gliptona pod pampersa, a Johnsona do Acury...

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#24
Wiem co piszę ponieważ robię taki zabieg już długo i nigdy nie było problemów, żadnych pęknięć, skóra jak z salonu, szczerze polecam. Dopóki używałem kremu, skóra nie była tak miękka jak po oliwce.
Odpowiedz
#25
miękka jak pupcia niemowlęcia? Oczko
Odpowiedz
#26
ja skórę robię na przemian woskiem pszczelim do skóry co by była miękka i nie pękała i mleczkiem do czyszczenia i pielęgnacji skóry.
http://www.wyprobujmnie.pl/category/dom/...-do-mebli/

problem polega na tym aby nie pękała i jednocześnie nie była za miękka bo wtedy jest podatna na wszelkiego typu uszkodzenia i zarysowania.

krem , oliwka ???Podejrzany
Odpowiedz
#27
Pytałem w aso Hondy o kosmetyki do pielęgnacji skóry i odesłali mnie do... Volvo. Podobno nie polecają hondowskich Niezdecydowany
Ostatnio kupiłem środek Magiuar's do pielęgnacji skóry.
Podobno miał czyścic i nawilżać. Na razie się nie wypowiadam na temat nawilżania i konserwacji, zbyt mało czasu minęło od rozpoczęcia stosowania. Natomiast właściwości myjące ma słabe.
Chyba lepiej najpierw umyć czymś tradycyjnym (woda, mydło, ludwik), a następnie dopiero nanieść środek.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości