Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KB1. Samoczynna zmiana biegów w trybie M
#31
Powoli mentalnie przymierzam się do profilaktycznej wymiany oleju w skrzyni (po 7,5 tyś km od poprzedniej wymiany) bo problem z samoczynną zmianą biegów w trybie M (jak i zresztą zbyt wczesnej zmiany biegów w trybie D w pewnych warunkach jazdy - dynamicznych) nadal występuje. Jak wspomniałem wcześniej, nie zawsze ale dość często i niemal zawsze przy dłuższych dystansach.
Nawiązując do wzmianki z jednego z postów o tym że: niektóre ASO mogą stosować "politykę oszczędności" na kliencie poprzez zalewanie skrzyni olejem firmy Ravenol zamiast oryginałem, mam pytanie.
Czy jeżeli widzą w sklepie serwisowym ASO na półce litrową oryginalnie zapakowaną butelkę opatrzoną logiem Hondy z olejem ATF-DW1 to czy mam zakładać że może to być i tak butelka zalana olejem-zamiennikiem firmy Ravenol?

Pytam/chcę się upewnić bo na stronach sklepów wymienionych w poście #29:
"Kupić olej w oryginalnym amerykańskim sklepie Acury, u Jarusneta/Haparts albo w UK w Coxmotors",
widnieją w zasadzie wizualnie takie same opakowania jak te które widzę w ASO i tak się zastanawiam czy kupować ten olej z neta czy po prostu wziąć z półki to co mają w ASO bo w odróżnieniu od wymiany na warsztacie gdzie nie widziałem co leją tutaj przy podawaniu z półki wiem że gość podaje mi konkretną butelkę z interesującym mnie płynem (jak w monopolowym Uśmiech ) ?
Może pytanie typu z tych banalnych no ale czemu nie zapytać bo jeżeli to i to jest oryginałem Hondy to wpadam kupuje i działam z wymianą ale jeżeli butelka z ASO może zawierać "kombinowany" olej to oczywiście wolę dokonać zakupu z polecanych tutaj wyżej stron.

Ale jeszcze zapytam o taką sprawę. Zakładając że planuję wymianę statyczną (gdzieś tu chyba wyczytałem że wymiany dynamicznej forum raczej nie poleca - no chyba że nie dotyczy to KB1) to ile dokładnie potrzebuję litrów oleju do zalania skrzyni przy wymianie. Po prostu ile litrów idzie na jedna wymianę statyczną?

Z tego co napisał Peter:
"Kup 12 butelek, przepłucz skrzynię trzy razy . . ."
wnioskuję że będzie to 4 litry na jedną wymianę?

Z tym że kiedyś, w którymś temacie pojawiło się zagadnienie wymiany filtra olejowego w skrzyni. Wiąże się to jednak z demontażem miski olejowej skrzyni (nie mogę znaleźć tak na szybko tego tematu żeby linka wstawić, no chyba że nie chodziło o KB1 i się mylę). I tu kolejne pytanie, gdybym chciał zrobić tą wymianę oleju wraz z filtrem to ile oleju wtedy potrzebuję na jedną wymianę?
Odpowiedz
#32
Ja już kiedyś pisałem odnośnie oleju i szanuję tu wypowiedzi wszystkich. Jednakże Honda nie produkuje oleju!  Ponieważ nie ma swoich rafinerii!  Ktoś ten olej dla nich robi. Jeżeli chodzi o politykę taniosci w serwisach to dokładnie w wielu ma to miejsce ,Ale kantują lejąc inny olej np.z beczki. Nie bawią się zalewanie innego oleju do oryginalnych butelek. Moja KA9 ma 450 tyś KM przebiegu. Odkąd jest u Nas w rodzinie zalewamy skrzynie olejami zamiennymi, które odpowiadają specyfikacji np. Valvoline lub Gulf i skrzynia chodzi jak marzenie ładnie miękko zmienia biegi.
Jeżeli chodzi o wymianę dynamiczną ,jeżeli nie posiadasz odpowiedniej maszyny odpuść, bo możesz przypalić skrzynie. Statycznie płukanie jak Peter wspomniał zabezpiecz się w 8 lub 12 litrów , zlej stary zalej świeży. Pojezdździj kilkaset kilometrow, złej,  zalej świeży itd. Proces powtórz z 2 -3 razy. 
Filtr skrzyni zazwyczaj jest pod miską, więc trzeba ją zrzucić żeby go wymienić.
Odpowiedz
#33
Tak to prawda Honda nie produkuje oleju ale nie w tym rzecz.
Rzecz w tym jaki jest skład tego oleju - olej to nie tylko węglowodory ale całe mnóstwo innych dodatków chemicznych, które mają wpływ nie tylko na właściwości smarne ale czyszczące, temperaturowe, etc.
Absolutnie nie ma potrzeby wymiany dynamicznej.
Tak proces nawet przy użyciu urządzeń może być niebezpieczny.
Do bieżącej wymiany w celu poprawy parametrów pracy skrzyni wystarczy przepłukanie tak jak napisał Rzymek.
Odpowiedz
#34
A poradźcie mi coś...poprzedni właściciel lał atf hondy do skrzyni tuż po wymianie padła mu chłodnica,płyn poszedł w skrzynie.Wtedy w ramach oszczędności wlał dextron 3(albo taki mu wlali gdzieś gdzie mial awarie).I co mam teraz zrobić?Olej jest  dość świeży(30 tys) ale chciałem zmienić na atf ciśnieniowo bo statycznie chyba nie ma sensu bo wymieszam dwa oleje, co teraz poczynić?Niby skrzynia chodzi ok.Wiadomo że skrzynia i układ chłodzenia był przepłukany.
Odpowiedz
#35
Zmień statycznie 3-4 płukania stary płyn wyjdzie.
Odpowiedz
#36
Dokładnie jak Peter pisze kilka plukań i powinno być ok. Z dynamiczną jest ryzyko ,oprócz urządzenia musi byc Ktoś Kto umie ją porządnie obsłużyć.
Odpowiedz
#37
(08-24-2021, 7:01 )Rzymek napisał(a): Ja już kiedyś pisałem odnośnie oleju i szanuję tu wypowiedzi wszystkich. Jednakże Honda nie produkuje oleju!  Ponieważ nie ma swoich rafinerii!  Ktoś ten olej dla nich robi. Jeżeli chodzi o politykę taniosci w serwisach to dokładnie w wielu ma to miejsce ,Ale kantują lejąc inny olej np.z beczki. Nie bawią się zalewanie innego oleju do oryginalnych butelek. Moja KA9 ma 450 tyś KM przebiegu. Odkąd jest u Nas w rodzinie zalewamy skrzynie olejami zamiennymi, które odpowiadają specyfikacji np. Valvoline lub Gulf i skrzynia chodzi jak marzenie ładnie miękko zmienia biegi.
Jeżeli chodzi o wymianę dynamiczną ,jeżeli nie posiadasz odpowiedniej maszyny odpuść, bo możesz przypalić skrzynie. Statycznie płukanie jak Peter wspomniał zabezpiecz się w 8 lub 12 litrów , zlej stary zalej świeży. Pojezdździj kilkaset kilometrow, złej,  zalej świeży itd. Proces powtórz z 2 -3 razy. 
Filtr skrzyni zazwyczaj jest pod miską, więc trzeba ją zrzucić żeby go wymienić.

Dobra! Czyli podsumowując, jeżeli na półce w ASO widzę oryginalnie zaplombowaną butelkę z logiem Hondy i oznaczeniem ATF-DW1 (Z1 zgodny z instrukcją KB1 chyba w ASO już niedostępny) i sprzedawca fizycznie poda mi tą butelkę to mogę być pewny że to oryginał taki sam jak te które widnieją na stronie np Jurasnet? Czyli zakup w takiej formie z ASO czy na Jurasnet to w zasadzie to samo (nawiasem różnica ceny za litr między ASO a Jurasnet 'em to zaledwie 3 pln, no chyba że na fakturze ASO zaniżyło mi cenę za podróbkę oleju mimo że widnieje ATF-DW1  Język  ).  Natomiast potencjalne kombinatorstwo ASO może dotyczyć zalewania oleju z beczki gdy klient po prostu nie widzi przebiegu wymiany na warsztacie.

Co do sposobu wymiany to tak jak pisałem, z tego co wyczytałem na tutejszym forum raczej dynamicznej nie polecacie i posłucham się Was jak dziecko  Uśmiech - będzie statycznie kilka płukań i według tego co piszecie z Petr'em średnio na jedną wymianę idzie jakieś 4 litry. Co do zabawy z filtrem jeszcze przemyśle temat.

Ale tak poza tym to dzisiaj konsultowałem jeszcze mój problem z jednym z pobliskich zakładów gdzie remontują skrzynie. Już na dzień dobry goście stwierdzili że z dystansem podeszliby do ewentualnego remontu bo nie spotkali się jeszcze ze skrzynią w tym modelu i jak na szybko sprawdzili, większość części musiało by być zakupionych jako oryginał z ASO. No cena wyszłaby pewnie kosmiczna bo podczas ostatniej rozmowy w ASO dowiedziałem się że same ceny jakichś dwóch przykładowych elektrozaworów to 1590 pln i 1200 pln netto  Zdziwko O matko Ściana . Gdyby to było Audi lub BMW to pewnie z zamkniętymi oczami mieli by już jakieś podejrzenia co do awarii ale Legend jest tak nietuzinkowy że nawet na początku nie wiedzieli co to za model, więc już tutaj byłby strach im cokolwiek zostawić do ewentualnej naprawy. Ogólnie po moim opisie i tak nie byli w stanie wywnioskować co może być przyczyną tych dziwnych zachowań mojej skrzyni. 
Zaciekawiła mnie jednak jedna rzecz. Zapytali ile auto przejechało na obecnie zalanym oleju. Powiedziałem że ok 7,5 tys km.  Wtedy zaproponowali że mogą wykonać diagnostykę skrzyni oraz zbadać stan oleju. Ponoć na podstawie badania "sprawności" oleju są w stanie stwierdzić czy występują jakieś przypalenia sprzęgieł. Pomyślałem że "co mi tam" i umówiłem się na taki zabieg na koniec przyszłego tygodnia. Wiec zanim zabiorę się za wymianę oleju to najpierw posłucham co mi powiedzą a nóż widelec coś ciekawego powiedzą.
Odpowiedz
#38
Słuchaj "na pewno to kiedyś kartą w biedronce nie można było płacić" ! Zapakowany oryginalnie olej powinien być faktycznie ok. Co do diagnostyki skrzyni no cóż skoro nie wiedzieli co to za auto, to ciekawe czy mają soft co by czytać ewentualne błędy. Jeżeli chodzi o sprawdzenie jakości oleju ,to fakt to może powiedzieć o stanie skrzyni. Generalnie im ciemniejszy olej tym gorzej . Musi być czysty i klarowny, jeżeli jest czarny i śmierdzi spalenizną to skrzynia raczej nie żyje. Ale jak chcą się temu przyjrzeć bliżej to czemu nie.  Jeżeli nie jest to duży koszt, daj im się wykazać.
Odpowiedz
#39
He he dobre-badania "sprawności" oleju, jest do tego specjalny przyrząd-nosometr Oczko
Nie wierz w takie bajki tylko Cię skasują za powąchanie i obejrzenie nie ma innej metody chyba, że laboratoryjnie.
A płukając skrzynię wymiana filtra obowiązkowo.
Ceny ori filtrów są już przyzwoite a robota też do wykonania we własnym zakresie na kanale.
Odpowiedz
#40
Nie no może lepkościomierz Höpplera wykorzystują :-) albo nosometr faktycznie ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości