Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VSA + ABS
#1
Witam
KA9 2000r
Obecny stan, to świecące kontrolki VSA + ABS
Wcześniej (dłuższy czas) pojawiały się i znikały VSA+ABS+Trójkąt
W momencie kiedy po raz kolejny się zaświeciły, wypiąłem i wpiąłem wtyczkę 42-pinową przy centrali VSA/ABS.
Trójkąt zgasł, VSA+ABS pozostały już na stałe.
Wcześniej wybłyskać można było błędy, teraz po założeniu zworki pojawia się CHECK i SRS dodatkowo, VSA i ABS świecą jak świeciły (żadnych błysków).
Może ktoś miał podobny problem i podpowie jakieś rozwiązanie.
Czy trik ze zworką w OBD na pinach 4 i 9 ktoś stosował? Czy można eksperymentować z tym autem?
https://acurazine.com/forums/3g-tl-probl...ht-912479/
Z góry dzięki za odzew.
Odpowiedz
#2
Mam ten sam problem , ale u mnie jest chyba walnięty tylny czujnik ABS. Też chciałbym się dowiedzieć jak wykasować ten błąd. Dałeś radę coś z tym zrobić?
Odpowiedz
#3
(07-12-2021, 23:11 )Markus1973POL napisał(a): Mam ten sam problem , ale u mnie jest chyba walnięty tylny czujnik ABS. Też chciałbym się dowiedzieć jak wykasować ten błąd. Dałeś radę coś z tym zrobić?

Jak miałem walnięty czujnik (lewy tył) to wybłyskało uszkodzenie, teraz zero błysków. Albo jest wszystko OK i wystarczy jakoś to skasować albo problem w komunikacji z centralą - tak myślę. Jeśli to drugie, to może i coś jest walnięte, ale wtedy po nawiązaniu komunikacji, powinno udać się wybłyskać. Problem na razie nierozwiązany.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości