Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana filtra w skrzynie automatycznej
#11
Jak jesteś odważny to możesz zrobić płukanie dynamiczne.

nie bardzo rozumiem jak dobry olej może spowodować uszkodzenia o których piszesz, rozszczelnienie OK.

Acura, syfiaty stary olej, wlane Honda ATF Z1 - wyraźna poprawa.
v6
Odpowiedz
#12
Nie miałem na myśli że dobry jakościowo, czy też preferowany do konkretnej skrzyni olej może narobić zamieszania. Tylko że zmieszanie nawet najlepszego oleju z innym też bardzo dobrym, może choć nie musi przynieść różne skutki.
Odpowiedz
#13
to jest teoria.

jednak nie wyobrażam sobie nie wymieniać oleju w ASB w przypadku, gdy widzę, że jest to tzw. "breja" z uwagi na to, że się to zmiesza. Praktycznie wypłukanie całego oleju ze skrzyni przy jej rozbiórce albo przy w/w płukaniu dynamicznym.

Mimo wszystko jeśli wiem, że olej nadaje się do wymiany to bym go wymienił, jeśli sytuacja tego wymaga to np. co 5 tyś km przez 4 wymiany i finalnie będzie OK.
v6
Odpowiedz
#14
Ja koledze sugeruję poczekać miesiąc i wymienić go tak jak opisywałeś, nie miałem na myśli że nie wiedząc co w skrzyni pływa w ogóle nie wymieniać. Pisze tak bo u mnie po wymianie nie było wcale lepiej, i teraz wyjmując skrzynię (z powodu opisywanych problemów) wylałem jeszcze gorszy olej. A od wymiany nie zrobiłem chyba nawet 500km. Polecam fora serwisów o ASB, jest tam mnóstwo tematów o dziwnych przypadkach po wymianie oleju.

Ogólnie rzecz biorąc, olej wraz z filtrem jak najszybciej bym wymienił! Z tym że po moich przejściach, osobiście nie oszczędzałbym tak jak ostatnio.
Odpowiedz
#15
ja tam skorzystalem z okazji i wymienilem caly olej Uśmiech po prostu wylalem ze sprzegla Uśmiech bo wyciagalem silnik Uśmiech i tu mam 99% ze mam swierzy olejUśmiech
Odpowiedz
#16
Zmieniałem w tym tygodniu olej w skrzyni, nie wykosztowałem się na oryginał, wlałem valvoline ATF MaxLife, dolałem dodatek Liqui Moly, filtr też zmieniałem (tu akurat oryginał). I powiem Wam, że zlałem równiutkie 5 litrów oleju (przypominam, Acura TL '95). Zrobiłem może niecałe 100km i moje odczucia są mieszane, bo skrzynia chodzi tak, że raz szarpie a raz działa jak nówka. Mam wrażenie, że przez 3km działa idealnie potem 3km szarpie. Olej się nie wymieszał jeszcze po przejechaniu 100km? To normalne?
Odpowiedz
#17
Błąd kardynalny. NIe wlałeś ATF Z1. Mozliwe, że jakieś składniki nie są kompatybilne lub mieszalne, szczególnie jeśli chodzi o ten dodatek, który wlałeś. Co to wogóle jest Liqui Moly?
Odpowiedz
#18
Liqui Moly to marka olejów samochodowych, z tego co mi wiadomo, bardzo dobra zresztą. Wiem, że źle, że nie wlałem ATF Z1, ale w ASO u mnie chcieli 90zł za litr, czyli za piątaka to jest 450zł. Tylko, że przed zmianą oleju szarpał cały czas, a teraz raz szarpie a raz nie szarpie.. (czyli olej sam w sobie nie jest zły wg mnie, jakby nie było innego oleju w układzie) Sugerujesz, że olej może mi się wcale nie wymieszać? Pojeżdżę jeszcze tak trochę, jak się nic nie wyjaśni to pewnie i tak się będę musiał wykosztować na ATF Z1 :p Nadzieja matką głupich..
Odpowiedz
#19
Będziesz chciał oryginlany ATF taniej odezwij sie do mnie.
Odpowiedz
#20
cokolwiek nie mówią specyfikacje i normy, HOnda nie lubi i nie chce dobrze jeździć na innym oleju niż ATF Z1 lub jego nowszy inaczej zwany zamiennik. Sprawdzone.

eee Peter ten olejek jest dla mnie Oczko
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości