Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana filtra w skrzynie automatycznej
#31
W życiu nie oddałbym na dynamiczną wymianę oleju bez potrzebnego do tego sprzętu...

Jedyna, znana mi, porządna metoda z płukaniem, to metoda Tima Eckarta, ktrórą stosuje m.in. producent skrzyń ZF...

Do Legendów nie ma chyba nawet końcówek...

http://www.youtube.com/watch?v=Lqk-UZipu2w
Legend Coupe KA8 przedliftowa bez szeroko pojętego "tjuningu" i zeszpecenia- sprzedana. Powoli "przymierzam się" jednak do poliftowego E24 i czekam na właściwe KA8

Odpowiedz
#32
Jak ,,przelewał" ?
Tobie nie pomyliło się coś ze skrzynią manualną
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#33
Do wszystkich legendomaniaków pojawił się w ofercie olej do skrzyni biegów RAVENOL ATF DW-1 typowo do skrzyń automatycznych Honda do 2008roku. Cena 4L 177zł.
Odpowiedz
#34
Ja robiłem dynamiczną wymianę w golfie II 1.6d automat. Zlałem stary olej przez miskę - najwięcej ile się dało. Wymieniłem filtr i przykręciłem miskę z powrotem. Następnie dolałem taką samą ilość nowego oleju do skrzyni(WARUNEK: przed wymianą upewniamy się że mamy dobry stan) Podpiąłem się wężykiem pod wypływ idący ze skrzyni do chłodniczki oleju i odpaliłem silnik. Zlałem 1l oleju. Następnie zgasiłem silnik. Dolałem 1l świeżego. Operacje powtarzałem do momentu, aż w wężyku pojawił się czysty olej. Dolałem do stanu i wszystko hula jak trzeba.

Niedługo będę próbował zrobić to w mojej ka9.

PS: ManiacHST masz ten filmik?
Odpowiedz
#35
Kupiłem olej ATF-DW1 i chciałbym zrobić kilka podmian oleju tak jak pisał Legend95. Mam tylko pytanie, czy coś się może stać jak wymienię teraz tylko sam olej, a po powrocie do kraju olej i filtr? Nie wiem co było wlane wcześniej do skrzyni, ale kolor ma to jakiś taki lekko żółty. Skrzynia jak jest zimny olej pracuje super, ale po rozgrzaniu są szarpnięcia.
Odpowiedz
#36
przy automatach w Audi jest taki problem by nie mieszać zużytego oleju z nowym, bo skrzynia może po prostu stanąć. Gdyż stary olej z nowym się jakoś nie mieszają. W takim wypadku (gdy olej jest na prawdę zużyty) zalecane jest płukanie skrzyni. Różnica pomiędzy skrzyniami jest taka, że w Legendzie jest raczej jakaś starsza generacja niż ta w Audi, o której pisze (tiptronic).
Odpowiedz
#37
O Audi już trochę słyszałem... ;-) Interesuje mnie to, czy mogę taki zabieg przeprowadzić w KA7 ?
Odpowiedz
#38
W moim samochodzie wymieniłem olej w skrzyni zlałem stary wlałem nowy i wymieniłem filtr. Jest spora poprawa pracy skrzyni biegów ale jeszcze z 2 razy wypłuczę dla pewności. Nic się nie dzieje po wymieszaniu olei. Stary był mocno ciemnego koloru.
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz
#39
W takim razie wymienię sam olej, a po powrocie do kraju zmienię jeszcze raz olej + filtr.
Odpowiedz
#40
Oficjalnie melduję, że dzisiaj dokonałem wymiany oleju. Przy okazji wyjąłem filtr ze skrzyni i go przepłukałem. Zalałem nowym olejem ATF-DW1 i jak bym sam tego nie zrobił, to nie uwierzył bym, że to ta sama skrzynia biegów Szczęśliwy
Zrobione 200 km, żadnych szarpnięć, super płynna zmiana biegów. Jestem bardzo zadowolony Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości