Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana filtra w skrzynie automatycznej
#81
A ja tylko dodam, że do odkręcania korka oleju idealnie pasuje nasadka z klucza nasadowego (tego mniejszego niż nasze standardowe).
Tez u siebie kombinowałem i wpasowało się idealnie 3/8 (?) Uśmiech
Z tym że nigdy nie ogarniam tych oznaczeń 1/2, 3/8, itp. więc proponuję zmierzyć :/

https://www.basspolska.com/media/product...1485782812
Odpowiedz
#82
Witam mam pytanie odnośnie skrzyni automatycznej w kb1.Skrzynia jakoś wolno przełącza z r na d,trzeba czekać ok sekundy aż przełączy.W czasie jazdy biegi zmienia całkiem płynnie ale moim zdaniem zmiana powinna być mniej wyczuwalna.Auto ma przebieg 360000km było regularnie serwisowane, olej w skrzyni czysty według książki wymiana za 30000km.Zastanawiam się czy w tych modelach też w serwisach wymieniają tylko olej bez filtra.Z doświadczenia wiem jak duży wpływ ma świeży olej i filtr na zmianę biegów dlatego rozważam wcześniejszą wymianę.Proszę o informację czy u Was w kb1 podczas wymiany oleju wymieniano też filtr no i chciałem zapytać jak zachowują się Wasze skrzynie czy też wolno działają i czy zmiana biegów jest wyczuwalna.Pozdrawiam
Odpowiedz
#83
Przepłucz skrzynie oryginalnym ATF-em najlepiej trzy cztery razy.
W pozostałych kwestiach szukaj informacji na forum, sporo na ten temat pisaliśmy.
Odpowiedz
#84
Czytałem i wiem o płukaniu Dzięki. Mam starego jeepa przerabiałem temat, ale skoro olej mam w sumie czyściutki także syfu też powinno być niewiele.Ale jak jest możliwość że nie wymieniano do tej pory filtra to tu może być problem. W ogóle to jest nie do pomyślenia żeby wymieniać olej bez wymiany filtra.Dlatego pytam czy u Was w kb1 podczas wymiany oleju odnotowano wymianę filtra.
Odpowiedz
#85
Jeśli jeszcze raz przeczytasz to na pewno znajdziesz informacje na temat wymiany filtra w KB1.
Odpowiedz
#86
Zapytałem o informację odnośnie modelu kb1 natomiast tu dyskusja toczyła się odnośnie starszych modeli.Odnośnie mojego modelu niestety nie otrzymałem odpowiedzi.Forum ledwo zipie a i tak konstruktywnej pomocy nie uzyskałem.Na forum jeepa jak coś napiszę natychmiast uzyskuję pomoc a tu lipa.W książce serwisowej ani w innej dokumentacji nie ma adnotacji odnośnie wymiany filtra skrzyni,co ciekawe nawet nie ma rubryki żeby tą wymianę odznaczyć, także wymianę będę musiał przeprowadzić i to jak najszybciej pozdrawiam
Odpowiedz
#87
(11-06-2017, 3:19 )Locky napisał(a): Zapytałem o informację odnośnie modelu kb1 natomiast tu dyskusja toczyła się odnośnie starszych modeli.Odnośnie mojego modelu niestety nie otrzymałem odpowiedzi.Forum ledwo zipie a i tak konstruktywnej pomocy nie uzyskałem.Na forum jeepa jak coś napiszę natychmiast uzyskuję pomoc a tu lipa.W książce serwisowej ani w innej dokumentacji nie ma adnotacji odnośnie wymiany filtra skrzyni,co ciekawe nawet nie ma rubryki żeby tą wymianę odznaczyć, także wymianę będę musiał przeprowadzić i to jak najszybciej pozdrawiam


Odnośnie modelu KB1 na tym ledwo zipiącym forum również pisaliśmy.
Dziwię się, że taki inteligentny młody człowiek nie potrafi skorzystać z opcji: szukaj.
Na pewno na forum jeepa ci pomogą.
Jak nie to lipa.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#88
Bo peepnięci to jak alfiści, ;-) Mają o czym pisać.

Jak wymienisz filtr w skrzyni KB1 to daj znać ;-)
v6
Odpowiedz
#89
Ktoś z Was ma olej ATF Hondy w niższej cenie? Uśmiech
Odpowiedz
#90
zapraszam PW
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości