Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana filtra w skrzynie automatycznej
#3
baltom napisał(a):Czy ktoś stosował już ten zamiennik :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.midparts.com.pl/Honda_MPYA_Filtr_oleju-1703.html">http://www.midparts.com.pl/Honda_MPYA_F ... -1703.html</a><!-- m -->

Za filtr w ASO to kupię sobie 5 zamienników - ino czy one coś warte..?


chciałem kupić ten filtr od nich, ale od razu gdzieś przypomniał mi się artykuł w Auto Technice Motoryzacyjnej nt filtrów powietrza i filtrów oleju do samochodów osobowych. Nie zagłębiając się w długi fachowy artykuł autor wysnuł wniosek, że niby taki filtr się niczym nie różni ogromne z zewnątrz, a znaczenie ma jego wewnętrzna konstrukcja, gęstość użytego papieru itp. Ponoć zamienniki są gorsze jakościowo co wpływa w przypadku filtra oleju na pogorszenie filtracji substancji jak i takim filtrom zdarza się puszczenie do układu nazbieranego syfu. Zapewne jest to jakiś pogląd. Chyba trochę mu uległem - do Hondy uzywam tylko oryginalnych części - może robię błąd- póki mnie na te błędy jakoś stać będę je popełniać Oczko

Przejechałem wiele kilometrów różnymi samochodami, w których były montowane nieoryginalne części i nic wielkiego się nie działo - auta jeździły bezawaryjnie.

Podobnie będzie zapewne w przypadku tego filtra, który składa się z siateczki metalowej oaz kanaliku prowadzącego olej. Zapewne jeśli ten zamiennik jest gorszy od oryginału to już się o tym nie dowiesz, jako , że ten proces jest tak długotrwały, iż prędzej sprzedasz auto lub z innych przyczyn się z nim rozstaniesz niż uszkodzeniu ulegnie skrzynia biegów z powodu wad nieoryginalnego filtra.
Również przypuszczam, że w tym wypadku pokutuje zasada odnosząca się do częstotliwości wymian, a mianowicie lepiej jest wymieniać zamiennik co 20 tyś km niż oryginał co 100 tyś km.

Zamienniki to niestety loteria gatunkowo - jakościowa bo nie raz można było doświadczyć zderzaka z zamiennika, któy opadał albo miał krzywe mocowania lub też błotnik, który skorodował szybciej niż powinien....

Kup, pomacaj, sprobuj i powiedz nam co to jest warte...
Wiem, że do Hondy bym go nie kupił, ale wiem też, że w Acurze bym go spróbował Oczko
v6
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Wymiana filtra w skrzynie automatycznej - przez Legend95 - 05-02-2009, 3:46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości