Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
automat
#31
Zeby nie zakladac nowego tematu....

Powiedzcie mi jak jest u was jak ruszacie z 1 i na 3-4 tys obrotow wrzucacie w 2? Bo u mnie jest taki bardzo bolesny stuk. Jesli pociagne do 5 tys, to tego nie ma. Jak zmieniam z 2 na D3 albo na D4, to nic sie nie dzieje. Tak samo jest jesli z 1 wrzuce w D3, wtedy tez jest ok... O co tu chodzi :?:
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#32
Właściwy olej, filtr - ewentualnie środkowa poduszka. Nie miej też zbyt wygórowanych wymagań wobec tej skrzyni - stukać i zbyt mocno szarpać nie powinna.
Odpowiedz
#33
Olej kupiony w zeszlym roku w serwisie w niemczech, nie chcialem wlewac innego niz oryginal. Poduszki (wszystkie) tez wymienione w zeszlym roku bo srodkowa tylna i przednia juz polecialy. Ogolnie co do skrzyni wszystko jest w najlepszym porzadku, tylko mi chodzi o to ze jak ruszam z 1 i potem wrzucam w 2 jest mocny stuk, a jak wrzuce po 1 w D3, wtedy tego nie ma...
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#34
tak czytam czytam, i nie wiem czy dobrze rozumiem, że Ty Givan w czasie jazdy zmieniasz przełożenie skrzyni z 1 na np D3?
Odpowiedz
#35
jarolissimus napisał(a):tak czytam czytam, i nie wiem czy dobrze rozumiem, że Ty Givan w czasie jazdy zmieniasz przełożenie skrzyni z 1 na np D3?


no właśnie? Zdezorientowanyhock:
v6
Odpowiedz
#36
No wlasnie tak robi bo jak wrzuca po kolei to słychać stuk Oczko A tak na serio wrzucenie z 1 na D3 w niczym nie przeszkadza, to po prostu zmiana trybu pracy skrzyni a nie konkretnie z biegu na bieg.
Odpowiedz
#37
ja mam zakodowane, że z automatem jak z jajkiem.

Czyli:
-nie depczę jak zimny.
-zmieniam tryby pracy tylko jak stoję i dłużej zatrzymuję się w pozycji N-zawsze robię to spokojnie.
-nie depczę od zera, ale wciskam równomiernie gaz coraz głębiej.

przesadzam?
v6
Odpowiedz
#38
Pewnie ze zmieniam.
Poczytajcie instrukcje
[Obrazek: d0a70fa7299c494em.jpg]

czyli ze moge hamowac silnikiem...

Oczywiscie nigdy nie ruszylem zanim sie nie rozgrzal silnik. Zima po paru minutach nawet wrzucam w 2 i trzymam na hamulcu (bez dodawania gazu) by sie olej w skrzyni tez rozgrzal...
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#39
to prawda co tam piszą. Zupełnie się do tego nie stosuję i robię ostrożnie po swojemu.

Givan, ten stuk to yyy raczej wynika np z luzów, tzn. jest szarpnięcie i łup czy raczej coś co następuje od razu? Innymi słowy czy jest to w skrzyni czy sprawa zamocowań, poduszek?
v6
Odpowiedz
#40
Wlasnie to jest w samej skrzyni i to tak bylo od samego poczatku jak kupilem samochod i nic sie nie zmienia, chociaz ja nie wrzucam z 1 w 2
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości