Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
automat
#11
Po tym co pisza na forum Acura Legend, do AT tylko i wylacznie Hodna ATF trzeba wlewac. Ja u siebie wymienilem wlasnie na taki (sciagnalem z Niemiec) i jest ok.
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#12
Ja właśnie wymieniłem filtrw skrzyni, przeczyściłem miskę i magnes na śrubie oraz magnes w misce oleju AT. Skrzynia zalana MIDLANDEM wspecyfikacji DEXRON 3 i skrzynie robi znakomicie... nie szarpie, nie ślizga... jestem bardzo zadowolony-narazie Oczko
v6
Odpowiedz
#13
Hej Marcin,

Czy opisywany w ZTS proces zlewania oleju faktycznie powtorzyles 3-4 razy w odstepach po 100km?

Takie podejscie daloby koszt po 3L na zlewke razy 4 zlewki razy 40zl za litr dobrego oleju = 480zl plus koszty filtra 330zl = 820zl.

Pozdrawiam,
SmoQ
Odpowiedz
#14
3x razy płukanie-za 4 razem olej Hondy.

do płukania użyłem MIDLANDA za 20pln litra-cena w Hurtowni.

więc masz: 3x ~ 75pln + 250pln(olej Hondy) + filtr 330pln +uszczelki+paliwo na 300 KM Uśmiech

ale kultura pracy tej skrzyni warta każdych pieniędzy.

Teraz planuję co 10 tyś wymiany przy użyciu wyłącznie ATF - Z1 Hondy. co spowoduje wypełnienie całej skrzyni tymże olejem.
v6
Odpowiedz
#15
W sobote jade do ASO zlozyc zamowienie.

Jedno ale jaest takie ze na ten woz mam za stromy podjazd do garazu Smutny wiece bede jeszcze musial miejsce na sciekanie znalesc, ale czego sie nie robi Uśmiech

Dam znac jak sie udala operacja.
Odpowiedz
#16
Witam,
przesyłam potwierdzenie poruszanej tu tematyki dotyczącej konieczności lania oryginalnego oleju.
Właśnie zmieniłem sobie olej (oczywiście na Hondy, na razie bez filtra), bo nie byłem pewien, co wlał poprzedni właściciel.
Okazało się, że był to dextron. Dolano mi 3L nowego (nie mam możliwości, żeby zrobić to we własnym zakresie), ale różnica jest naprawdę odczuwalna, szczególnie przy zmianie z 1 na 2 bieg.
Odpowiedz
#17
warto się wykosztować i za 10 000 tyś km wymienić znów i tym razem z filtrem.... bo może być jeszcze lepiej Duży uśmiech
v6
Odpowiedz
#18
Pewnie tak zrobię. Teraz sprawa była dość pilna - bo wkurzało mnie szarpanie, a jak się okazało przyczyną był stary, dobry Dextron ;-)
Odpowiedz
#19
z tego co wiem olej Valvoline max life dexron III ma aprobatę norm Hondy ATF Z1.
v6
Odpowiedz
#20
Nie wiem, możliwe. W każdym razie wymiana poprzedniego robiona była niecałe 20tys. km. wcześniej, a autko było używane delikatnie, głównie na trasie. Różnica jest wyraźnie zauważalna po wymianie w zeszłym tygodniu. Ciekaw jestem, na ile ma wpływ wymiana oleju na zalecany przez Hondę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości