Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
automat
#51
Danielu, nie będę tej teorii bronić jak ostatniego bastionu. Każdy, w gardło i do auta, leje co chce. Zazwyczaj sceptycznie podchodzę do magii serwisu i różnych wyimaginowych lub nie -plotek. W przypadku ATF Z1 warto zabawić się w "myth busters" Oczko

Mnie eksperyment przekonał Oczko
v6
Odpowiedz
#52
nie no, oczywiście... tym bardziej, że 3litry czy więcej oryginału na 60kkm nie wykończy nikogo finansowo...
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#53
Co daje czesciowa wymiana oleju na oryginal ATF Z1? jesli 2-ga polowa w skrzyni jest np. w zamienniku sredniej jakosci? Tylko chyba dynamiczna wymiana wraz z filtrem ma jakikolwiek sens.
Odpowiedz
#54
Jak to już Marcin powiedział że dynamiczna to duże ryzyko a i czy posiadasz sprzęt do tego ?
Bo ja osobiście u siebie w warsztacie czegoś takiego bym się nie podjął.Huh
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#55
sa warsztaty ktore sie tym zajmuja prof.
Odpowiedz
#56
I za podejście do auta kasują tausena !
Gdy przywiozłem z Niemiec Mazdę dla żony to przyzwyczajony do automatu w Hondzie miałem wrażenie ,że nie pracuje on prawidłowo i dlatego zadzwoniłem do kilku speców od napraw automatów. Szybko mnie wyleczyli z głupich pomysłów. Rozmowę zaczynali od 3 tys zł. Po dwukrotnej wymianie płynu w skrzyni automat chodzi jak lalka a tym cwaniakom podziękowałem.
Posłuchaj więc dobrych rad i nie kombinuj bo przekombinujesz !
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#57
Dokładnie, ja mam tez doswiadczenie z automatem w Grand Cherokee i zgadzam sie, że nie warto być nadgorliwym i zmieniac oleju dynamicznie, gdy skrzynia prawidłowo pracuje na obecnym. Wiele było przypadków na forum Jeepa, że skrzynie padały po takim zabiegu.

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#58
czyli to powiedzenie zwyczajowe dotyczące porównania nadgorliwości z faszyzmem jest zdaje się bardzo aktualne.

Przekładając per analogię, zaczynamy jeździć Legendami zimą Oczko

Alternatywąpozostają przekładnie CVT, założe się, że nie będzie szarpać Szczęśliwy
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości