Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspomaganie układu kierowniczego
#21
Nie zacisnąć, a nacisnąć. Poszukałem filmiku, żebyś zobaczył o co chodzi. Chociaż jak już wymieniałeś ten oring to może jednak coś innego.
https://m.youtube.com/watch?v=m5hiIThxGAg
#22
Ok. Profilaktycznie sprawdzę.
#23
(03-25-2022, 7:42 )klubik napisał(a): Nie zacisnąć, a nacisnąć. Poszukałem filmiku, żebyś zobaczył o co chodzi. Chociaż jak już wymieniałeś ten oring to może jednak coś innego.
https://m.youtube.com/watch?v=m5hiIThxGAg

Jestem po sprawdzeniu. Niestety chrobotanie się nie zmienia po naciśnięciu wężyka. Natomiast jestem na 90% pewien że są to okolice pampy. Jedno natomiast jest pewne - chrobotanie pojawia się dopiero po rozgrzaniu silnika, a więc także płynu wspomagania. Nie wiem czy w Waszych Legendach też dosyć głośno słychać pracę pompy podczas kręcenia kierownicą na postoju?
#24
Witam ponownie. Cóż, wymieniłem pasek wielorowkowy na nówkę. Opisany przydźwięk troszkę się ściszył ale nadal jest. Problem nie rozwiązany. Może ktoś z kolegów ma numer łożyska pompy wspomagania, ponieważ nigdzie nie mogę tego znaleźć.
Pozdrawiam
#25
Witam. Mnie to wygląda na częściowo rozwulkanizowane koło pasowe! Objaw związany ze zwiększaniem obciążenia paska wielorowkowego, na przykład kompresorem klimatyzacji.
#26
(04-20-2022, 5:34 )achmi napisał(a): Witam. Mnie to wygląda na częściowo rozwulkanizowane koło pasowe! Objaw związany ze zwiększaniem obciążenia paska wielorowkowego, na przykład kompresorem klimatyzacji.

To może być to.
#27
(04-20-2022, 5:34 )achmi napisał(a): Witam. Mnie to wygląda na częściowo rozwulkanizowane koło pasowe! Objaw związany ze zwiększaniem obciążenia paska wielorowkowego, na przykład kompresorem klimatyzacji.

Witaj. 
Faktycznie skrzypienie pojawia się po rozgrzaniu silnika, szczególnie podczas kręcenia kierownicą, czy po włączeniu np. ogrzewania czy klimy. Masz pomysł jak to zdiagnozować i namiar na takie koło pasowe. 
Pozdrawiam
#28
Rozwarstwienie będzie widoczne. Na Allegro są zamienniki za 450 złotych. Oryginał kosztuje prawie 3tys.
#29
Są też firmy regenerujące koła pasowe.
Trza poszukać w googlu.
#30
Pomogłem kupić synowi, niestety zaniedbany egzemplarz (swiece,  zawory). Samochód, na wolnych obrotach,  pracował bardzo nierówno, co spowodowało rozwarstwienie koła pasowego. Po naprawieniu klimatyzacji, dodatkowe (po dłuższym czasie) obciążenie kompresorem, spowodowało zerwanie połączenia i ... potworny pisk, chrobot koła pasowego! 
Dbajmy o Nasze Leggendy:-)
Pozdrawiam Joachim


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości