Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprężarka klimatzacji
#1
Witam wszystkich. 
Zakładam wątek, ponieważ nie znalazłem takiego dot. KB1. Ostatnio miałem potrzebę spuścić do zera czynnik z układu klimatyzacji, ponieważ trzeba było zdemontować sprężarkę, przy czym nie była rozkręcana na części a jedynie koło pasowe zdemontowane. Pytanie dotyczy kwestii, czy po jej ponownym założeniu na samochód i zmontowaniu wszystkich połączeń, mogę bez obawy uruchomić silnik. Ewentualnie jak długo mogę użytkować autko zanim podjadę do serwisu w celu nabicia czynnika chłodniczego?.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Raczej wyłączyłbym bezpiecznik od klimy. Nie wiesz ile oleju zostało w kompresorze. To jest bardzo czuły element i wrażliwy na wilgoć. Jeśli rozpiąłeś układ klimy na więcej niż 24 godziny, to do wymiany masz także skraplacz ze zintegrowanym osuszaczem.
Odpowiedz
#3
A gdzie ten skraplacz się znajduje, od strony kabiny czy silnika?
Odpowiedz
#4
Tak czytam ten watek i nachodzi mnie pytanie czy w nowszych Legendach klima jest bardziej prymitywna niz w starszych. Przeciez sprezarka bez odpowiedniego cisnienia czynnika w instalacji, po prostu nie zostanie zalaczona, czyz nie?
Odpowiedz
#5
dokładnie ale na wszelki wypadek wyjąłem bezpiecznik. Tylko zastanawia mnie kwestia uzupełnienia oleju, ponieważ ja swoją zdemontowałem jedynie w celu wymiany łożyska koła pasowego, oczywiście odpinając przewody dolotowy i wyjściowy. Czy w takiej sytuacji też musze dolać oleju, tylko gdzie ten olej dolać a jeżeli tak to w jakiej ilości?
Odpowiedz
#6
Skraplacz to inaczej chłodnica klimy. Przy tak krótkim rozpięciu nie musisz nic dolewać. Mi chodziło o sytuację, gdy rozpięcie trwa dłuższy czas.
Odpowiedz
#7
Witam.
Czynnik uzupełniony, klimatyzacja działa.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#8
Cześć. 
Pytanko w temacie sprężarki. 
Czynnik uzupełniony, olej też, układ trzyma ciśnienie ale sprężarka nie włącz się tzn. nie słychać tego charakterystycznego kliknięcia. Czy poza bezpiecznikiem w kabinie jest może jeszcze jakiś przekaźnik sterujący sprężarką?
Odpowiedz
#9
Tak, masz jeszcze bezpiecznik w skrzynce pod maską i przekaźnik do sprzęgła klimy też. Musisz sprawdzić bezpiecznik (jest opisany), jeśli jest ok, może przewód lub cewka sprzęgła. Można kupić, choć tanio nie jest.
Odpowiedz
#10
Dzięki za info. Jeszcze pytanko dot oleju. Czy w naszych sprężarkach dolewamy olej przez korek (i gdzie go zlokalizować) czy przez otwór napełniania czynnika?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości