Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPG
#11
Prins IV dobrze w Legendzie robi....

link do firmy, która widać zakładała LPG do Hondy Legend 3.2 i to dla Niemca!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://dretan.pl/art-64_honda-legend-32-205-km.htm">http://dretan.pl/art-64_honda-legend-32-205-km.htm</a><!-- m -->
v6
Odpowiedz
#12
Baltom, Cojac, k@mil26, Maricn dziekuje wam bardzo za porady.

Przekonaliscie mnie i mam juz umowionego speca. Co prawda nie bedzie tanio, ale wyzej cenie sobie swoj spokoj i swiadomosc, ze nic sie nie spier... w czasie jakiejs dalszej wyprawy.
Odpowiedz
#13
Odświeżę temat....

jakie macie u siebie pozakładane instalacje lpg (sekwencyjne) i jak one się sprawują - które generalnie są warte polecenia a które są takie-sobie... oraz ceny mniej-więcej tych instalacji

wiem, że wiele zależy również od speca, który montuje taką instalację, stąd kolejna moja prośba - godne polecenia warsztaty zajmujące się montarzem lpg w warszawie i okolicach (linki, telefony, adresy...)

za wszelkie opinie i namiary będę bardzo wdzięczny Uśmiech
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#14
Ja 3 tygodnie temu założyłem sekwencję Zenita i powiem, że jak narazie bardzo ładnie się sprawuje. W zeszłym tygodniu byłem w Zakopanem i na Słowacji, zrobiłem 1835 km, jazda z reguły 100 - 120, ale było też sporo jazdy przy 140 - 150, nawet kilka razy 180 się trafiło, do tego dużo jazdy na klimatyzacji, a średnie spalanie wyszło 10.3 l gazu. Jestem bardzo zdziwiony, bo liczyłem, że na wyjazd wyjdzie co najmniej 410 zł, a wyszło 360 zł. Przy okazji pytanie, czy ktoś z Was był w zeszły czwartek /30 lipca/ nad morskim okiem? W całej tej podróży spotkałem tylko jednego Legenda, stał na parkingu na Łysej Polanie. To była złota Acura nr rej. PKN 2....
Odpowiedz
#15
WOW! Chcialbym zobaczyc Legenda, ktory pali na gazie 14 litrow Szczęśliwy Chyba na biegu jałowym Oczko Panowie bez żartów, 14 litrow to Legend pali benzyny. BTW: Jak juz gaz to tylko sekwencja i faktycznie duzo dobrego slyszalem o instalacjach Prins. Instalacja II gen. z "palnikiem" w Legendzie to jakies nieporozumienie, takie cos to sie do Golfa II 1.6 nadaje. Jak kogos stac na auto za co najmniej 10 tysięcy to niech chociaż te 3 tysiące w najtanszą sekwencje zainwestuje.
Odpowiedz
#16
Żeby przekroczyć te 14 litrów o których piszesz to musiałbym być w czołówce miejskich idiotów co na każdych światłach i każdego muszą wyprzedzić.. i rozjechać z 5 pieszych w tygodniu - chyba, że właśnie tak lubisz jeździć.
14 litrów to mi łyknie przy 160-170 km/h - przy codziennej jeździe nie przekracza 12,5
Odpowiedz
#17
dzięki Panowie za odpowiedzi...

baltom, a mógłbyś napisać coś o Twojej instalacji? Oczko
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#18
baltom napisał(a):Żeby przekroczyć te 14 litrów o których piszesz to musiałbym być w czołówce miejskich idiotów co na każdych światłach i każdego muszą wyprzedzić.. i rozjechać z 5 pieszych w tygodniu - chyba, że właśnie tak lubisz jeździć.
14 litrów to mi łyknie przy 160-170 km/h - przy codziennej jeździe nie przekracza 12,5
Ja nie napisalem, ze przekracza, napisalem, ze tyle pali. To raz; dwa: do 12,5 litra dolicz sobie 20% ( tyle ile sie dolicza gazu do spalania benzyny ) i masz juz 15 litrow gazu, latem i to pewnie bez klimy.
BTW: Po co kupowac auto 3,2 litra V6 skoro sie nie ma pieniędzy na benzynę i nie lubi sie jeździć dynamicznie? Dynamicznie to nie znaczy, że jesteś idiotą i rozjeżdzasz pieszych :roll:
Odpowiedz
#19
Peter napisał(a):Ja nie napisalem, ze przekracza, napisalem, ze tyle pali. To raz; dwa: do 12,5 litra dolicz sobie 20% ( tyle ile sie dolicza gazu do spalania benzyny ) i masz juz 15 litrow gazu, latem i to pewnie bez klimy.
BTW: Po co kupowac auto 3,2 litra V6 skoro sie nie ma pieniędzy na benzynę i nie lubi sie jeździć dynamicznie?
Owe 12,5 litra dotyczyło LPG właśnie - klima chodzi non stop - 200 koni za 20 pln. Po co kupować 3,2 pytasz? Po co mam zostawiać co miesiąc 2 koła na stacji benzynowej - jak mogę połowę z tego. Wolałbym biednym oddać niż w komin puścić - drugi aspekt, że po 100 tysiącach na nowe auto przyrobię. Ekonomia i nic więcej. Jeśli Twój ma taki przepał to albo wyjątkowo dojechany egzemplarz posiadasz lub wyjątkowo dynamiczny jesteś.
Odpowiedz
#20
To niech bedzie, ze wyjatkowo dynamiczny jestem. A 12,5 litra gazu to mi nawet Preluda 138 konna z gorki na luzie nie chciala palic, wiec ciekaw jestem w jaki sposob obliczasz to spalanie dla 200 konnego auta o masie 1600 kg :?: :roll:
BTW: Zedytuj swoj post bo cytujesz w nim coś czego nie powiedzialem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości