Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPG
#21
Wlasnie tak czytam i tez jestem ciekaw jaka to instalacja podtlenku z ktora Legend pali 12,5. Niedawno rozmawialem z posiadaczami Accordow i oni mowili ze wlasnie okolo 12-13 im spalaja a Accord wazy o pareset kilo mniej i silnik tez mniejszy...
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#22
Na 31 litrach LPG zawsze przejade 250 km wiec wychodzi 12,4 l/100. A jak to obliczam to na prawde mam tłumaczyć?
Wyższa matematyka - (l/km) x100 Tak trudno Wam w to uwierzyć? Szczęśliwy
Odpowiedz
#23
Echh... widzę, że się droczycie tutaj o spalanie a mi nie o to chodziło :?

no nic, wstępnie się zorientowałem i będę pewnie celował mniej-więcej w coś takiego

elektronika Stag300
wtryski Magic Jet lub Matrix hd344
reduktor Scorpion

polecany zakład przez wielu to <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.migaz-s.com.pl/">http://www.migaz-s.com.pl/</a><!-- m -->
sam kiedyś dawno temu tam jeździłem i faktycznie zawsze było profesjonalnie

wstępnie cena 3.300, chyba że skuszę się na lando-renzi ale tu cena jest 4.500 :|

duże kolejki, ale jak już będzie zdam relację Duży uśmiech
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#24
baltom napisał(a):Na 31 litrach LPG zawsze przejade 250 km

Zdezorientowanyhock: taki wynik to rzadko mi się udaje osiągnąć w Mondeo 2.0 na gazie... nie będę się sprzeczał ale sprawdź czy nie masz zbyt ubogiej mieszanki - o ewentualnych konsekwencjach pewnie wiesz...

danielofski napisał(a):chyba że skuszę się na landi-renzo

szczerze polecam - właśnie taką instalację poprzedni właściciel zamontował w moim Mondeo. Póki co samochód przejechał na gazie 90 tys i kompletnie nic się nie dzieje. Tylko dwa z czterech wtrysków były wymienione - trzeba uważać gdzie się tankuje - ja w każdym razie odradzam gaz z BP - oba wtryski "poszły" właśnie na gazie z tej stacji. Jeśli chodzi o gazowników z Warszawy to ja polecam Autkogaz na Podleśnej - też montują Landi i robią to profesjonalnie.
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#25
baltom, ja Ci wierzę, bo jak wyżej napisałem średnie spalanie gazu na trasie w moim autku wyniosło 10,3 l/100 Uśmiech A co do tego, że jak nie stać na paliwo ..... to jazda na gazie nie ma nic wspólnego z zasobnością portfela tylko z ekonomią. Jazda na gazie samochodem, któremu to nie szkodzi to czysty zysk.
Odpowiedz
#26
sprawa spalania,gazu jaki benzyny to dość osobista sprawa. Ja gazu nie mam, ale nikt wierzyć nie chce, że Legend pochłania mi jedynie 10-11 litrów na setkę.

różne instalacje, różne warsztaty i różne nastawy, a przede wszystkim różni użytkownicy - to proste skąd biorą się odmienne wyniki zużycia LPG czy PB na 10km.

ekonomia ekonomią, ale chyba się na gaz nie zdecyduję.. miałem bardzo, bardzo złe doświadczenia z Montereyem 3.2 i mi już wystarczy,
v6
Odpowiedz
#27
I nadszedł ten czas, w którym Acura ujrzy LPG.

chcę sobie pomóc w sprzedaży tegoż auta o stoje w miejscu z kolejnymi wynalazkami pojazdowymi Oczko

mianowicie mam do kupienia instalację sekwencyjna z 2007 roku, która niewiele przejechała bo samochód uległ wypadkowi - instalacja pracowała tez w Legend 3.2. Jedynym brakującym elementem jest zbiornik.

Gdzie na Śląsku znajdę kogoś kto zamontuje mi to w ludzkich pieniądzach i w sposób taki, że to będzie jeździć?
v6
Odpowiedz
#28
Panowie,
Odswieze temat,widze po zdjeciach zamieszczonej instalacji,ze jest to wykonalne bez zmiany na filtr stozkowy. Pytanie moje brzmi nastepujaco: Gdzie wlozyc reduktor pod maske? Przed chlodnicami to glupota, przed silnikiem na dole jest miejsce i tam ceglowka moglaby wejsc. Przy podluznicach leca wydechy. Nie chcialbym wkladac filtra stozkowego a sekwencje chce i musze zrobic. Mam nadzieje,ze ktos mi podpowie jak to u niego wyglada. A propos Zenita, w jednym miejscu uslyszalem bardzo pochlebne opinie o tym sterowniku,podobno radzi sobie bardzo ladnie,jednak inni "gaziarze" przy legendzie krzycza tylko i wylacznie o BRC(mowie o krk). Czy ktos moze mi cos jeszcze doradzic.
Odpowiedz
#29
sasiad ma toyota camry i na gazie nawinol 400 000 km Uśmiech 3.0 litra v6 i mi mowil Uśmiech ze to sie mija z celem Uśmiech wieksze wydadki zeby to jedzilo na gazie Uśmiech bo reduktor sie przypycha i wymieniac ciagle trzeba wezyki swiece oleje itp ... powiedzial ze przy 3 litrach szkoda auta Uśmiech 1.8 mozna zagazowac bo jeszcze koszta itp sa tansze .. mi moj legend jak zyl to palil 13 miasto 8 trasa przy emeryturalnej jedzie Uśmiech ale bylo normalnie Uśmiech tak to wiecej pochlonie :twisted:
szkoda auta chyba ze na sprzedaz to gaz montujesz Uśmiech jak wyzej bo przeliczenie masz takie ... legend w gazie 15 litrow srednio to masz 30 zl a tak to benzyna 50 bo mniej benzyny spalisz a koszt konktetnej instalacji 5500 zl to przekalkuluj do tego nowe swiece ewentualne uszczelki pod glowica jak cisniesz pedal.... itp
Odpowiedz
#30
Przyznam że mam "Zenita" u siebie, koszt we Wrocku 2800 PLN- czyli naprawdę dobra cena. Co do jakości to dopiero mam 10 000 km nastukane, i jak na razie jest OKa. Ostatnio od razu po przełączeniu na LPG ze startu z zimnym silnikiem- szarpnie kilka razy (żabki) a więc pewnie już coś trzeba wymienić. Pojadę na przegląd gwarancyjny to pewnie podpowiedzą i wymienią. Ogólni jestem zadowolony...
[Obrazek: hondaz.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości