Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z czujnikiem ABS rozwiązany !
#1
Witam
Jak wiadomo nowy czujnik abs kosztuje koło 700zł , chodzi o lewy tył bo właśnie te najczęściej się psują. Znalazłem rozwiązanie które kosztuje no do 50zł się można zmieścić. Kupiłem czujnik abs na auto złomie nie mam pojęcia z jakiego samochodu ale przy wyborze czujnika warto go sprawdzić czy jest ok i najważniejsze czujnik musi mieć taki dzióbek wystający na około 6-7mm. mając ten stary czujnik będzie trzeba zeszlifować jego mocowanie gdyż nie będzie nam potrzeby i będzie utrudniał jego głębsze wsadzenie. Mając ten czujnik dorobiłem na tokarce tuleje z polimeru a następnie go włożyłem do tej tulejki, następnie odcinamy wtyczkę ze starego czujnika , dorabiamy trochę więcej kabla do naszego czujnika żeby kabel był odpowiednie długi , lutujemy wszystko w jedną całość , izolujemy i już jest ok . Wkładamy tulejkę z czujnikiem do otworu na czujnik i patrzymy czy ten "Cycek" jest w odpowiednim miejscu tzn. czy będzie odczytywał z czytnika i to wszystko wpinamy wtyczkę na zipach mocujemy kabel skręcamy i cieszymy się z wydania 50zł i działającego ABS i TCS. Jak na allegro znajdę ten czujnik który kupiłem na szrocie to dam znać . Coś tego typu http://allegro.pl/czujnik-abs-mazda-323-...73874.html , Jak mój z tym ze mój ma mniejszy ten cycek na końcu ale ten jest jak najbardziej ok . Zeszlifować trzeba to mocowanie srebrne z dziurką , choć może okazać sie to nie konieczne gdyż czujnik może być wystarczająco długi żeby " cycek " czytał z czytnika .
Odpowiedz
#2
Szkoda ze zdjec nie zrobiles... ale informacja moze sie przydac, dzieki. Czekamy jeszcze na linka z tym czujnikiem Oczko
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#3
sprawa wygląda tak ze chętnie zrobię tak owy czujnik tylko ze starego mi bedzie trzeba wtyczki . Link wrzucę ale z tego co patrzyłem można kilka typów dopasować najbardziej nadaje się czujnik z mazdy 323 i 626. Choć inne też będą nawet z audi A4 podejdzie na allegro jest do kupienia za 25zł nowy z tym że bedzie z nim więcej zabawy bo nie ma kabla tylko wejście na wtyczkę . Czujniki ABS są bardzo proste do zrobienia i do dopasowania , z kolegą myślimy nad zrobieniem identycznych czujników jak w HL . Ale to czas na wakacje jak bedzię więcej czasu bo taki czujnik halla kosztuje 5zł . Jak ktoś chce Chętnie zrobię taki czujnik bo to dosłownie wydanie około 50zł na czujnik i 20minut na wytoczenie odpowiedniej tulejki z polimeru i 5 min na polutowanie i poplombowanie kabli folią termo.
Odpowiedz
#4
witam
chętnie bym się pokusił na owy czujnik jeśli jest taka możliwość tylko nie mogę ci wysłać PW więc podam swój nr 695990399 lub na PW
czekam na odpowiedź
pzdr
Odpowiedz
#5
witam też chętnie bym się pokusił o czujnik abs
wysłałem kiedyś pw może nie dotarło
jak co to 696 056 966
Odpowiedz
#6
Witam. Jeżeli jest opcja to chętnie zamówiłbym też taki czujnik do Legenda.
Odpowiedz
#7
ja również rozwiązałem ten problem z czujnikiem abs lewy tył. Nie będę ukrywał ten temat w tym mi bardzo pomógł.

Ja wykorzystałem czujnik tylny od Peugeota 406 z ok 97r 2,1TD koniecznie od wersji z tarczo-bębnami. Nowy taki czujnik kosztuje ok 50zł dorobiłem tuleje mosiężną i wkleiłem tuleje i czujnik na mocny silikon, prze lutowałem wtyczkę i ABS już od paru miesięcy sprawny.
Odpowiedz
#8
Czy jest to ten czujnik ? http://allegro.pl/czujnik-abs-tyl-peugeo...95675.html Bo mnie chyba też to czeka..
Odpowiedz
#9
(12-25-2011, 2:48 )szymon16v napisał(a): Czy jest to ten czujnik ? http://allegro.pl/czujnik-abs-tyl-peugeo...95675.html Bo mnie chyba też to czeka..

dokładnie taki zamontowalem
Odpowiedz
#10
Przyjacielu życie ratujesz. Jestem zainteresowany, napisz do mnie zapłacę oczywiście. Pozdrawiam i czekam na kontakt
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości