Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z czujnikiem ABS rozwiązany !
#41
Ja mam wlasnie wynalazek/przejsciowke, rocznik 99,ale tylko TCS. Podobnie jest u mnie z OBD, szukalem wtyczki pod zapalniczka, a kody bledow odczytalem za pomoca zworki pod schowkiem pasazera, takze egzemplarz jest conajmniej dziwny. Oprocz tego mam ORI lampy przod z postojowkami obrysowkami w stylu amerykanskimUśmiech
Odpowiedz
#42
nie masz kolego przejściówki. W 99 roku polift nie miał OBD II tylko na zworkę cewkę zapłonową na 2 piny tylko 2 przednie sondy lambda i TCS. W 2000 roku wprowadzili trzecią sondę lambda, cewki zapłonowe na 3 piny, VSA, złącze pod popielniczką OBD II. Pozdro :-)
Odpowiedz
#43
Cenna informacja, ale opis brzmi jak przejsciowkaUśmiechNiby nowsza generacja wizualnie, ale funkcjonalnie nie do konca. Mi ten zestaw bardzo odpowiada, chociaz z OBD moglbym skorzystac.
Odpowiedz
#44
Trochę odgrzeje kotleta ! Wymieniałem czujnik abs prawy tył ! Wstawiłem jakiś od Hyundaia tyle że opór 1,4 kohm. Po założeniu pięknie kontrolki TCS i ABS zgasły ! Po czym po jakiś 20 m ABS znowu się zapalił i teraz już nie chce zgasnąć ! Kontrola trakcji zaświeca się czasami ale bardzo rzadko ! Czy to może być właśnie za duży opór ?
Odpowiedz
#45
Opór mieści się w wytycznych manuala ale możesz mieć różnice między jednym a drugim kołem i stąd błąd. Sprawdź stronami.
Odpowiedz
#46
Sprawa już rozwiązana ! Założyłem czujnik od jakiegoś Acorda ,i dalej był problem abs się świecił , a kontrola trakcji gupiała i szarpało przy jeździe ! Zrzucenie klemy z akumulatora na jakieś 15-20 min załatwiło sprawę ! Wszystko działa jak ta lala !
Odpowiedz
#47
Witam czy do KA8 pasuje ten czujnik z Mazdy 323 po małych przeróbkach ?
Odpowiedz
#48
Nikt nic nie wie na ten temat ?
Odpowiedz
#49
Wg mnie pasuje, KA8 miala takie same czujniki z tylu jak przedliftowa KA9 i "przejsciowka" z 1999r. Te same parametry tylko przewody i ich mocowania inne. Proba z czujnikiem Mazdy to jest koszt okolo 40 zl, wiec nie tak tragicznie.
Odpowiedz
#50
Dzięki za inforamcje
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości