Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z czujnikiem ABS rozwiązany !
#61
Cześć wszystkim. Od pewnego czasu gromadzę informację co do czujników ABS. Z tego co wszyscy wyżej napisaliście jestem gotów spróbować podpasować te z Mazdy 323 jednak mam pewne obawy. Potrzebuje jeden czujnik na tył oraz jeden na przód i zastanawia mnie czy to, że na jednej i drugiej osi znajdować się będą dwa różne czujniki nie skazuję aby tego przedsięwzięcia z góry na porażkę ? Smutny
Odpowiedz
#62
Generalnie zamiast kupować czujniki w ASO postanowiłem ogarnać je sobie z rockauto od Acury RL jeżeli opcja z tymi od Mazdy 323 nie wypali. Za dwa czujniki z tego co liczyłem wyjdzie mi mniej więcej tyle co za jeden w ASO. Uśmiech Numery OEM identyczne jeżeli dobrze to sprawdziłem więc nie powinno być problemu.
Odpowiedz
#63
Który rocznik Masz auta?  Bo te od Mazd pasują tylko do 99' ! Nie ma problemu że są 2 różne na jednej osi. Mam tak u Siebie, tyle że ja od Hyundaia założyłem, i wszystko działa. Ważne żeby ustawiać odpowiednią przerwę między "łopatką" czujnik a koronką ABS.
Odpowiedz
#64
Dzięki za szybką odpowiedź Uśmiech Moja honda jest z 97 roku (przedlift) czyli nie podpasują?
Odpowiedz
#65
No właśnie podpasują! Pasują od 96-99 także kupuj i zakładaj
Odpowiedz
#66
Faktycznie trochę nie precyzyjnie odpisałem. Nie wiem jak te z mazdy ale od hyundaia miały mniejszą średnicę ,więc u tokarza dorobilem tuleje teflonowej i jest ok. Jeżdżę tak już ponad 50 tys KM.
Odpowiedz
#67
U mnie zrobione ponad 30 tys na czujniku od Mazdy, tulejka dotaczana ze starego oryginalnego czujnika. Nawet ustawienie wzgledem koronki nie bylo tak perfekcyjne jak w przypadku oryginalu,a system dziala bez zarzutu.
Odpowiedz
#68
Potwierdzam, u mnie też czujniki z Mazdy działają bez zrzutu. Nalatane mam jakieś 30 tys. km.
Odpowiedz
#69
Miło mi to słyszeć ? Czujniki od Mazdy śmigają zarówno na tyle jak i przodzie?
Odpowiedz
#70
Sprawdz parametry w manualu Hondy, jak sa identyczne na przod I tyl, to czujniki z Mazdy podejda, jesli sie roznia, trzeba szukac czegos podobnego. Generalnie, to sa na tyle proste czujniki,ze cos sie znajdzie, gorzej jak masz nowsza KA9 niz 1999r.
Ja robilem to co najczesciej pada, czyli tyl.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości