Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akumulator
#21
Jakiej pojemności macie akumulatory ? Bo manual mówi o 60Ah, a u mnie siedzi oryginalny hondowski co ma 70 Ah.. wymaga już wymiany i nie wiem za jakim się rozglądać.
Odpowiedz
#22
Ja mam Yuasę 75 ah. Wcześniej kupiłem Boscha S4 i po 3 tygodniach padł. Yuasę kupiłem za 260 zł nówkę Uśmiech
Odpowiedz
#23
278 długość ? Wchodzi do legenda KA7 ten rozmiar ? Bo tam ciężko to upchnąć z tego co mierzyłem.
Odpowiedz
#24
U mnie wchodzi w podstawę co do milimetra.
Odpowiedz
#25
Czyli 278 wchodzi ? A z prawym plusem, dosięgają kable ? Bo mam możliwość kupna taniej takiego. Głównie chodzi o to czy brać 60Ah(tak jak piszę w manualu) czy 70ah jakieś doświadczenia z tym ktoś ma ?
Odpowiedz
#26
U mnie jest Banner 80Ah i daje radę. Wymiarowo jest zgodny z oryginałem.

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#27
jako że założyłem ten wątek pozwolę sobie na mały odkop - w 2010 roku zakupiłem Vartę Blue jak Pan Bóg przykazał 70ah 630A. Niestety - czuję się zawiedziony. Akumulator po 4 latach nadaje się tylko na śmietnik mimo że był przechowywany w ogrzewanym garażu, regularnie doładowywany prostownikiem mikroprocesorowym i noszony ostrożnie żeby nie było wstrząsów. Czekają mnie więc zakupy. Koledzy: jakieś propozycje?

Na Vartę drugi raz się nie nabiorę, Boscha nie chcę (równie złe doświadczenia), Panasonic chyba wyszedł z rynku (chyba że ktoś coś wie, widział?), półroczna Centra padła w nowym samochodzie po dwutygodniowym postoju na lotnisku. Kupił bym FIAMM ale nie ma rozmiaru. Zastanawiam się nad Yuasą ale ma tylko 570A prądu rozruchowego (Varta miała 630). Jakieś pomysły?
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#28
sprawdź bateryjki MOLL, ja osobiście mam dobre doświadczenia z firmą SZNAJDER ( z innego pojazdu )
Odpowiedz
#29
niestety - europejscy producenci (poza Bosch'em) nie palą się do produkcji niszowych akumulatorów o boku 260/261 Smutny

Jarek jeśli tu zaglądasz pls wypowiedź się o Yuasa? No i jestem bardzo ciekaw jak wchodzi prawie 2 cm większy aku bo u mnie przy 261 jest na styk... chyba że przy AT jest jakieś inne rozwiązanie...
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości