Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hamulce przód KA9 96-98 i 99-04?
#1
Chciałbym wiedzieć jak to jest:

1)jaka jest średnica i grubość tarcz (300mm?)
2)ilu tłoczkowe są zaciski?

Podziękował Uśmiech
v6
Odpowiedz
#2
Z tego co mi wiadomo, mocowanie, na pewno nie pasuje... 99-04 300mm, 28max - 26min, 96-98 podobno takie same jak w 2G, czyli 282mm 23-21
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#3
po małym zwiadzie mam wstepne informacje.

tarcze i zaciski sa takie same do 98'.

skoro tarcza w poliftowym KA9 jest inna to inne jest jarzmo i zacisk.

czy zacisk w poliftowym KA9 jest dwutłoczkowy?

no i w polifotwym KA9 można pożegnać się z 15'.

czy w takim bądź razie do 96-98 wchodza 15stki?
v6
Odpowiedz
#4
Po grubosci tarczy, to bym powiedzial ze sa dwutloczkowe.

Na pewno sie na 300 nie zmiesci 15'

96-98 Na pewno wchodza 15' bo sa to te same tarcze i zaciski (jednotloczkowe) co w 2g
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#5
"Gavin" a dupa prawda ! u mnie w KA9 z 98r są zaciski dwu tłoczkowe i nie wchodzą mi 15 bo mam nowe na stalowych felgach i nie wejdą . A jaką tarcze mam to nie powiem bo nie wiem sam będę wymieniał i się okaże jaką mam .
Ps. aż dziś z ciekawości sprawdzę i zrobię kilka fot Uśmiech
Odpowiedz
#6
No widzisz "GAVIN" i co sie mądrzysz? :jezyk:
Odpowiedz
#7
Oryginalne felgi do Hondy Legend 15'' na bank sie mieszcza na jedno, lub dwutloczkowe zaciski na tarczach o srednicy 282mm. gdyby bylo inaczej to bysmy wszyscy mieli conajmniej 16''. A tak BTW, Legend mial stalowki?? Z tego co wiem, tylko alu byly montowane, ale tu juz moge gadac glupoty Oczko
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#8
nie mam pojęcia jakie miał oryginalne fele . U mnie standard to 16. A dziś sprawdziłem i nie mam tarczy 300mm tylko tą mniejszą 282mm. Ale oba zaciski mam dwu tłoczkowe .
Odpowiedz
#9
dobra dobra, mam zamiar się o tym przekonać, włanie kupiłem hamulce z KA9 96-98 mam zamiar je sprawdzić i porównać.

teoria z pasowalnością pod tarczę jest OK o ile zaciski są takie same, i grubość tarczy nie różni się od KA7.

jutro się przyjrzę hamulcom z G3 przedlift, G3 polift z tarczami 300mm ma zaciski jednotłoczkowe, inf pewna ! Uśmiech

kupiłem cały zestaw z prawie nowymi tarczami, nówkami klockami w cenie...... mocno wyprzedażowej Język


Po dzisiejszym sprawdzeniu potwierdzam, hamulce w EDM g2 i g3 do 98 są identyko. Nawet zaciski mają te same numery.

i teraz najlepsze. Nabyłem lokalnie taki zestawik jak w/w i co się okazało. za cenę 300pln otrzymałem prawie nowe tarcze z ładnym napisem HONDA (oryginały, mają może 2 dziesiąte milimetra rantu- przebieg po wymianie 5tyś km), w zestawie prawie nówki klocki NISIN (również stosowane na pierwszy montaż) no i w przecudnym stanie zaciski z jarzmami !!!!! Moja radość jest ogromna !!! Uśmiech Zestawik leci na koła zielonej Duży uśmiech
v6
Odpowiedz
#10
Nie zrozumialem.... Jaki zestaw kupiles, 300mm, czy 282?
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości