Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drgania kierownicy
#1
Witam !

Mam taki problem, drga mi kierownica ale nie caly czas przy jezdzie od 0-90 jest spoko, dopiero gdy przekraczam 100 i w gore zaczyna drgac kierownica i bardzo mnie to irytuje. Chcial bym wiedziec co jest przyczyna moze ktos z was mial juz taki problem, to mogl by doradzic jak to naprawic lub co jest tego przyczyna Smutny

Z gory dziekuje bardzo.
Odpowiedz
#2
na początek wyważanie kół.
[Obrazek: stopkam.jpg]
Odpowiedz
#3
Po prostu Twoj samochod jest "zmeczony" Oczko Sprawdż wyważenie kół i czy nie sa skrzywione felgi. BTW: Napisz kilka słow o swoim aucie, może ze dwa zdania w dziale Powitań. PZDR
Odpowiedz
#4
W grę mogą wchodzić też felgi jeżeli nie oryginał to mogą nie mieć pierścieni dystansowych
Odpowiedz
#5
Na moje "oko" to tak:
*krzywe felgi
*niewyważone koła
*krzywe tarcze hamulcowe
*możliwe jakieś luzy w zawieszeniu (np wybite górne sworznie- koszt całego wahacza około 120 PLN z dwoma tulejami i sworzniem) i nic innego już mi nie przychodzi do głowy. Pierścienie centrujące chyba nie bardzo mogę powodować bicia, bo felga i tak jest przykręcana nakrętkami stożkowymi- a pierścień i tak plastikowy zazwyczaj i raczej ułatwiający tylko trafienie felgi na szpilki...
A więc jest trochę do poszperania- polecam pojechać do firm prostujących felgi- sprawdzają za free czy felgi proste. Ewentualnie wyważą za kilka PLN. Później sprawdzić bardzo dokładnie luzy w zawieszeniu najlepiej na jakimś sprzęcie diagnostycznym- koszt około 30- 50 PLN max. Jeżeli nic nie wyjdzie w czynnościach powyższych- można się zastanowić nad tarczami- dać do tokarza aby "liznąć"... Pamiętajmy że tarcza musi być minimalnie krzywa aby klocki odbijały...
Możliwe że coś przeoczyłem, proszę o ewentualne korekty... I mam nadzieję że podpowiedź pomoże...
[Obrazek: hondaz.jpg]
Odpowiedz
#6
Skrzywione tarcze nie bija podczas jazdy, tylko dopiero gdy docisniemy hamulec. Jak dla mnie typowe objawy podbitego lub skrzywionego koła.
Odpowiedz
#7
Jescze dopisze taka mala mozliwosc... Opony! Opony potrafia robic takie zamieszanie
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#8
usunąłeś usterkę?
v6
Odpowiedz
#9
Tak usunolem usterke przyczyna byly zle wywarzone kola Uśmiech dziekuje wam za pomoc Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości