Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprężyny tył , Problem rozwiązany.
#1
Witam
Pisze odnoście sprężyn tylnych do Honda legend Ka9 , gdyż moje sprężyny są już hmm nie zdatne do użytku gdyż samochód siedzi fest Uśmiech więc jak to zawsze jedna sprężyna w ASO kosztuje 500zł a zamienników brak , Wiec po długich poszukiwaniach przeglądania norm wymiarów itp nareszcie dziś zamówiłem sprężyny od Mercedesa w 124, Wymiarami i normami pasuje do Ka9 na papierze lecz dopiero we środę lub w czwartek będę mógł powiedzieć jak to będzie wyglądać na samochodzie , gdyż mam już wszystkie części żeby tylne zawieszenie było takie jak ma być Uśmiech Tak więc odpukać w nie malowane mam nadzieje że rozwiąże problem swój i wielu innych użytkowników i sam zaoszczędzę dużo gdyż komplet 2-uch sprężyn tyle lepszych to wydatek 140zł a nie jak w przypadku oryginału 1000zł.
Odpowiedz
#2
A więc dziś założyłem " te sprężyny" a więc sprawa wygląda tak że potrzebujemy kupić sprężyny przednie z mercedesa w124 wersja silnikowa 200D i tu najważniejsze sprężyny muszą nie być wzmacniane ( grubość zwoju 14,5 ) gdyż wzmacniane będą za twarde no chyba że ktoś chce mieć twardo ale twardo tak znośnie Uśmiech . Cały proces nie jest skomplikowany wystarczy z tych sprężyn obciąć 3 zwoje tak aby poduszkę dało się zakręcić bez pomocy ściągaczy do sprężyn. Polecam gdyż komfort jazy jest taki sam jak przy oryginalnych sprężynach a będzie nas to kosztowało tylko 140zł. A jak nie widać różnicy to po co przepłacać Uśmiech W razie pytań proszę o PW albo tu pisać chętnie pomogę i doradzę co i jak.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości