Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tarcze hamulcowe
#11
Od siebie tylko dodam, że w tarcze na przód do legend I generacji były takie same w coupe i limuzynie po liftingu.
Różniły się one od tych sprzed liftingu, gdzie w limuzynie i coupe były również różnice między sobą.
Niestety nie wiem jak to ma się do Acury.
Ja do swojej kupiłem tarcze 285mm, ale musiałem ściąć brzegi klocków po tym jak okazało się, że robią się ranty. Wynika z tego wniosek, że klocki są pod tarcze 282mm.
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#12
Witam, akurat ostatnio wymieniałem tarcze w swojej (KA3 coupe manualna skrzynia), problem jest tego typu, że są tarcze 282mm na piastę 14cm jest ich bardzo dużo, a moja Hania ma piastę 16cm, (tarcze do mojej są praktycznie nie do dostania, tylko w ASO 900zl za sztukę), i najprawdopodobniej jest podział na to, że automat ma 14cm , a manual 16cm piastę. Ja rozwiązałem swój problem tak, że kupiłem całe zwrotnice od hondy z automatyczną skrzynią z łożyskami, sworzniami i zamieniłem i wszystko pasuje. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#13
hm... Zibi ma w swojej automata, chyba będzie musiał pomierzyć jeszcze zapasową, a ja w weekend sprawdzę u siebie.
Odpowiedz
#14
Mam automat i piasty są 160 mm. Nie podejrzewam aby to czy automat czy manual miało znaczenie . Prostszą sprawą jest przetoczyć i po problemie.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#15
Myślałem o przetoczeniu, ale lipa bo łożyska trza zmienić. U mnie jedno już szumiało i kupiłem okazyjnie http://allegro.pl/piasta-zwrotnica-p-i-l...54116.html Co do piast: znalazłem legend w manualu stara wersja (stare sterowanie klimatyzacji, ja mam klimatronic nowe) i miała tez 16cm, niestety tarcze tez do wymiany. Ten co mi przysłał zwrotnicę z piastą wcześniej przysłał tarcze i były 14cm i mówi że jego jest z 1990r w automacie, ja mam 1989r w manualu. Prawda jest taka, że sam to wykombinowałem, że różnica polega też na skrzyni, być może się mylę.
Odpowiedz
#16
Może 140mm występowały z silnikami 2.0 lub 2.5, ale to gdybanie tylko.
Ja też nie mam pojęcia z czego wynikają te różnice, ale trzeba będzie mięć większą czujność przy kolejnym kupowaniu tarcz.
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#17
Na pewno te 14cm to z 2,7. Przy kupowaniu trzeba piastę zmierzyć, 2 razy odsyłałem tarcze z powrotem do sklepu. Szukałem tarcz całą zimę i sprzedawcy mówią, że importerzy nie mają w swoich ofertach tych tarcz. A i te tarcze z intercarsu za 30zl to tez sa 282mm na piastę 14cm, mogę jeszcze dodać, że klocki są takie same przy piastach 14cm i 16cm.
Odpowiedz
#18
Chcecie dobre tarcze? TAROX na klockach ferodo DS performance, nic wiecej nie trzeba mowic Oczko
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#19
Givanku a za ile ?
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#20
Oj moze pominmy ta kwestie Język
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości