Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kompresor klimatyzacji
#11
Lozysko w KA9 dokupisz w kazdym sklepie z lozyskami, a z kola je wyprasujesz lub wybijesz, jesli to oczywiscie lozysko. Koszt zamknie sie w kilkudziesieciu zlotych. W ASO jest cale kolo na sprzedaz, z tego co kojarze.
Odpowiedz
#12
Wow odpowiedź błyskawiczna, dziękujeUśmiech
Właśnie, jeżeli to łóżysko.. Jutro na to zerknę na tyle ile bd mógł. A co do sprzęgła to raczej ciężko z kupnem?:/
Odpowiedz
#13
Wracam do odpowiedzi, bo chyba sie pospieszylem, sprezarka jest na dole, po lewej stronie patrzac od frontu auta, a lozysko o ktorym ja mowie, jest w kole prowadzacym (w manualu nazwane idler pulley),ktorym z tego co kojarze reguluje sie naciag paska. W kazdym razie lozysko w tym "idler pulley" jest do wymienienia,natomiast sprezarki jeszcze nie musialem ruszac,ale jesli ma konstrukcje analogiczna jak KA8, to zarzniete sprzeglo magnetyczne moze doprowadzic do przysmolenia,a nawet urwania paska.
Odpowiedz
#14
Te koło prowadzące wyciągnąłem jak ściągnąłem pasek. Koło jest ok, łożysko również. Problem leży typowo w sprężarce. To z tamtąd wyciągnąłem kawałki plastiku. Pasek nie został w żaden sposób naruszony. Dzisiaj spróbuje namacalne zobaczyć co się stało
Odpowiedz
#15
Nie ma szans na jakie kolwiek oględziny:/ Jestem na wyjeździe nie ma warunków, podejście fatalne. Zrobiłem foto.     Ten element przedni mogę obracać niezależnie od koła na którym leży pasek ( chyba tak nie może być)
Odpowiedz
#16
Ok. Udało sie coś rozebrac. Wygląda to jak na zdjęciach


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#17
Doksztalcilem sie na szybko z tematu sprzegiel klimy i wnioskuje,ze to co zostalo na sprezarce, to jest kolo pasowe z tarcza sprzegla. Natomiast to co sie rozlecialo, to druga tarcza, ktora przenosi naped na walek kompresora. Jak ta guma na zewnetrznej tarczy przestala przenosic naped, a elektromagnes dzialal, to zaczelo sie szlifowanie tej gumy pomiedzy tarczami, stad dym i smrod. Lozysko pod kolem pasowym moglo sie przy okazji przegrzac,wiec pewnie tez pojdzie do wymiany.
Odpowiedz
#18
Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź Uśmiech Mam nadzieję, że części da się gdzieś kupić, że będą pasować z innych sprężarek.. bo jak tylko z ka9 to będzie problem
Odpowiedz
#19
Rozleciała się tarcza sprzęgła. Mam nadzieję, że tylko to. Na allegro znalazłem taką tarcze, tzn wygląda BARDZO podobnie. Dużo nie kosztuje, więc chyba zaryzykuję.
https://allegro.pl/oferta/honda-accord-0...8013154814
Odpowiedz
#20
Pogadaj ze specjalistami od regeneracji, pewnie beda mieli czesci do konkretnych modeli.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości