Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wentylatory KA8
#1
Mam problem w moim KA8 który objawia sie praca 2 wentylatorów na zimnym silniku po przekreceniu stacyjki. Temperatura na wskazniku osiaga blisko max. a pozniej sie normalizuje. Wymienilem fan timer unit. Samodiagnostyka nie pokazuje zadnych błędów.Kilka razy sie zdarzylo, ze plyn sie zagotowal w zbiorniku. Jakie elementy sprawdzic i w ktorych miejscach sie one znajdują. Prosze o pomoc.
Odpowiedz
#2
sprawdź czujniki temperatury cieczy chłodzącej czy są sprawne.
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#3
w jaki sposob mam to zrobic 1-go znalazlem...;/
Odpowiedz
#4
Pewnie ten w chłodnicy...
http://www.atfinley.com/service/index.ph...690&r=0934

Jeszcze jest Oil Temperature Sensor, też ma wpływ na włączanie się wiatraków.

Pozostaje jeszcze Fan Timer Unit
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#5
pytasz jak sprawdzić czujnik, domyślam się że jest to czujnik oporowy więc pod miernik-ohmomierz i wkładamy do np szklaki z gorącą wodą, sprawdzamy czy wskazanie czujnika się zmienia. Im temperatura większa tym rezystancja powinna się zmniejszać. Równie dobrze mozemy się wpiąć w czujnik w aucie. Na zimnym powinien mieć (tu nie jestem pewien czy w hondach beda takie wielkosci) 2-3 tysiące ohm a rozgrzany kilkaset. WIec jak czujnik jest dziabniety to na zimnym będzie miał kilkaset Uśmiech
Odpowiedz
#6
Rece opadają. Nikt z moich okolic nie chce sie podjac jakiejkolwiek diagnozy i cos zrobic. Czujniki wszystkie sprawdzone przez elektromechanika (podobno). Brak ogrzewania. Przekazniki sprawdzone. Fan control unit, fan timer unit - wymienione. Termostat - wymieniony. Dalej jest to samo. ;/
Odpowiedz
#7
ja obstawiam czujnik temperatury w chłodnicy lub przewód miedzy czujnikiem a Unitem, jeszcze może przekaźnik od chłodnicy...
Odpowiedz
#8
(07-23-2011, 6:51 )termoba77 napisał(a): Rece opadają. Nikt z moich okolic nie chce sie podjac jakiejkolwiek diagnozy i cos zrobic. Czujniki wszystkie sprawdzone przez elektromechanika (podobno). Brak ogrzewania. Przekazniki sprawdzone. Fan control unit, fan timer unit - wymienione. Termostat - wymieniony. Dalej jest to samo. ;/



wspominałem Ci chyba o teście na szczelność jak dzwoniłeś. Mogą to być objawy uszczelki.
v6
Odpowiedz
#9
jednak uszczelka ;/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości