Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sprzęgło
#1
Witam,
Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną zapadnięcia się pedału sprzęgła? Nie widać wycieku płynu ani jego ubytku. Wysprzęglik :?: Sprzęgło bierze w miarę normalnie ale na samym dole...

pozdrawiam
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#2
objaw jak wysprzęglik. ale płynu nie ubywa? dolej do zbiorniczka i moze podpompuj, jak pomoże, to wysprzęglik out. a przy pedale nie widac wycieków? bo tam jest (chyba) pompka sprzęgła.
[Obrazek: stopkam.jpg]
Odpowiedz
#3
no dobra - płynu jednak ubyło - i to znacznie. Po dolaniu i podpompowaniu pedału objaw ustał. Pytanie czy da się uratować (regenerować) wysprzęglik czy czeka mnie zakup nowego? Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie? Jaka jest dostępność takiej części?
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#4
Ja mam doświadczenia z Preludy, wysprzeglik kosztował kilkadziesiat złotych. Do Legenda tez jest zamiennik, kosztuje ok 150 zł.
Odpowiedz
#5
Poradziłeś temu Mikołaj?
v6
Odpowiedz
#6
Miałem taki sam objaw w swojej Hondzie. Podczas jazdy nie chciał mi wracać pedał sprzęgła, ale pomagało lekkie pchnięcie i odskakiwał, z każdym kilometrem było coraz gorzej, lecz sprzęgło działało.

Po kilku kilometrach (około 20-tu) w ogóle nie było sprzęgła, i musiałem jechać na jednym biegu. Płynu w zbiorniczku nie było wcale, po dolaniu nie działo się nic nowego. Pierwsza myśl - padł wyprzęgnik.

Po jakimś czasie zawiozłem go do kolegi żeby zreperował i okazało się że powodem był pęknięty gumowy wężyk na obwodzie.
Tak więc zanim zabierzecie się za wchodzenie pod samochód, warto sprawdzić szczelność przewodów.

PS.
Dziękuję Mateuszowi za wysiłek w naprawie i za cierpliwość Oczko
Odpowiedz
#7
Witam leje mi sie płyn z pompki sprzęgła
Z czego dopasować ktos jusz modził takie zeczy ?
Podobną mam w prelude ktos moze montował pacjent to Ka8
Odpowiedz
#8
Ja miałem z Accorda 5gen 2.2 albo 2.o jakos tak z tego co pamietam lekkie przerobki ale ogolnie banglało
KA8 "Gangster" Kraków<3
Odpowiedz
#9
witam

czy trzeba odpowietrzać sprzęgło a automacie  jeżeli tak to w jaki sposób?

pozdro
Odpowiedz
#10
(01-09-2018, 2:14 )ricardos napisał(a): witam

czy trzeba odpowietrzać sprzęgło a automacie  jeżeli tak to w jaki sposób?

pozdro

A co się działo ze skrzynią, że zadajesz takie pytanie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości