Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spalanie i technika jazdy Legend II
#1
Witam.
Postanowiłem założyć temat odnośnie spalania i techniki jazdy legendem.
Dokładniej interesuje mnie ile mniej wiecej spalają wasze maszynki i jak jezdzicie, szczególnie w automacie w jakim trybie i w jaki sposób w mieście i na trasie aby było ekonomicznie.

Myślę, że temat będzie pomocny nie tylko dla mnie ale także dla każdego nowego użytkownika który będzie sie dopiero uczył tego samochodu.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
JAZDA SPOKOJNA

Trasa 13 gazu przy predkosciach do 120 , dużo na tempomacie.

Miasto 16 gazu, jazda spokojna, po Warszawie

JAZDA NIESPOKOJNA Uśmiech

Trasa do 16 gazu , prędkości ok 120-140, trochę 160-180 na ekspresowych

Miasto do 20 gazu dużo kręcenia na wyższe obroty , 50/50 spokojna/nerwowa jazda

Benzyna powinna wyjść ok 20% mniej
Odpowiedz
#3
U mnie jest tak. Lato po mieście przy normalnej jeździe 17 - 18 l gazu, na trasie pali do 12 przy jeździe tak do 140, a jak jadę do 200 km/h to lekko ponad 14 gazu. Jeśli chodzi o technikę spalania to wiadomo, że im delikatniej obchodzisz się z pedałem gazu tym mniej Ci spali. Tym bardziej w automacie. No i odpowiednie ciśnienie w oponach też ma wpływ na apetyt.
Odpowiedz
#4
no to u mnie jak narazie to miasto 16 a mieszany jakos kolo 15 bo takiej jakiejs duzej trasy jeszcze nie miałem ale fakt ze ciezko nim spokojnie jechacJęzyk
Odpowiedz
#5
Trasa 12 benzyny, miasto 16 Oczko Raczej sie nie staram jezdzic spokojnie, jak sie spiesze, to sie spiesze, nie lubie zamulac przy wyprzedzaniu...
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#6
Ostatnio pomierzyłem sobie troche jeżdżąc po mieście spalanie na benzynce i wyszło mi coś niesłychanego, mianowicie spalanie w miescie poniżej 10 litrów. zazwyczaj 9,3l do 9,6l oczywiście byla to spokojna jazda bez piłowania ale non stop prawie w korkach. Co wy na to, bo sam zabardzo nie moge w to uwierzyć.
Odpowiedz
#7
nie wiem w jakim miescie mieszkasz , jakie sa u Ciebie korki ale nie wyobrażam sobie takiego spalania w stolicy jadąc dwie/trzy godziny z Janek w kierunku na Radzymin
Odpowiedz
#8
Adixi, jeśli masz automat to chyba zrobiłeś błąd przy pomiarach.
Odpowiedz
#9
Mam automat ale błedu raczej nie popełniłem. Mieszkam w Lublinie i korki bywają tutaj spore, wiadomo nie to co w wawie ale jak na o wiele mniejsze miasto to są można powiedzieć proporcjonalnie podobne.
Odpowiedz
#10
Ciężko w to uwierzyć... Zatankowałeś pod korek, przejechałeś 100 km po mieście i znowu zatankowałeś pod korek?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości