Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polerowanie lamp - KA9 po lifcie
#1
Temat już był jakiś czas temu, ale nie dotyczyło to tej gen. Legenda.
Pierwsze pytanie, czy jest może ktoś kto polerował już lampy w KA9 po lifcie? Chodzi mi o reflektory i halogeny.
Z moich odczuć to reflektory i halogeny są plastikowe, zgadza się? Bo z tego co wyczytałem na różnych forach to ze szklanymi jest gorszy temat.
Nie dysponuję żadnym sprzętem do polerowania, więc w grę wchodzi tylko polerka ręczna.
Co i w jakiej kolejności należałoby robić, w co musiałbym się zaopatrzyć (specjalna gąbka, szmatka, pasta polerska - jaka? Niektórzy piszą że Tempo jest kiepskie, papier - jaki? 2000, 2500?)?

Halogeny są w dużo gorszym stanie niż reflektory, w tym w jednym halogenie zauważyłem parę. Co mogę z tym zrobić?

Trochę boję się tego robić, bo nigdy wcześniej tego nie robiłem, a nie chciałbym nic zepsuć Oczko
Odpowiedz
#2
Niedawno robiłem to w civic'u tylko pastą tempo i po kilku minutach efekt był super.
[Obrazek: 20110612180904.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
[Obrazek: 20110612181946.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
Odpowiedz
#3
Każdą pastą polerską do lakieru to zrobisz.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#4
TEMPO jest ok, ale daje chwilowy efekt, za 2-3 miesiące lampy ponownie zmatowieją.

Po polerce tempo, klosze z poliwęglanu należy przepolerwać mleczkiem nabłyszczającym T9 albo T5(jedno z nich jest drobniejsze- więc tym drobniejszym) a potem polerkę "trzeba" zamknąć specyfikiem na kształt wosku. Efekt będzie trwalszy.
v6
Odpowiedz
#5
No na koniec wypolerowałem lampy mleczkiem z woskiem. Zobaczymy jak długo będzie ładnie.
Odpowiedz
#6
Czyli papier na początku sobie odpuścić?
Odpowiedz
#7
Ja bym sobie odpuścił. Jak nie będziesz zadowolony z pasty to wtedy spróbuj papierem.
Odpowiedz
#8
Ok, dzięki. Zobaczę co z tego wyjdzie. Najpierw zacznę od halogenów, chociaż na nie może pasta nie wystarczyć.
Odpowiedz
#9
Żeby było super halogeny należałoby potraktować papierami. Napewno są dziurki od kamieni.
Odpowiedz
#10
Witajcie
Ja w swojej Ka9 z 97r po jej kupnie obrazu przystąpił do czyszczenia kloszy.
Kupiłem papiery wodne.. Najpierw na klocek pobity filcem założyłem papier 500, potem 1500 ( strasznie w połowie się wystaszyłem, klosze były jak mleko, już myślałem że będę nowe kupował), potem papierem 2000 i ostatni 2500. Ja czytałem (nie wiem czy to ma znaczenie ale tak robilem) ruchy papierem wzdłuż klosza nie koliste.. Na końcu polerki podbita filcem na wiertarke i pasta tempo. Efekt mnie zaskoczył. Klosze jak nówki.
Lewy przed czyszczeniem
   

Ten wyglądał tak samo. Prawy po czyszczeniu.
   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości