Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zawór EGR
#1
Mam pytanko odnośnie Egr'u czy warto zaslepiać? czy ktoś z was to robił i ewentualnie gdzie dziada znalezć?
Odpowiedz
#2
Po co?
Odpowiedz
#3
Ja u siebie mam zaślepionego EGRa bo rurka która od niego idzie do kolektora wydechowego byla całkowicie przerdzewiała. I pwowiem szczerze że nie czuć żadnej różnicy z czy beż EGRa, jak przyjdzie na to czas to kupie całą rurke i zrobie to jak powinno to byc. Wiec na moje to nie ma sensu tego robic.
Odpowiedz
#4
Peter, po to, że lubię dłubać sobie w samochodzie i sprawdzać różne ustawienia itp.
Odpowiedz
#5
Np na forum Prelude twierdzą, że to ma sens, polepsza osiągi.
Odpowiedz
#6
(09-30-2011, 19:21 )adixi1 napisał(a): Peter, po to, że lubię dłubać sobie w samochodzie i sprawdzać różne ustawienia itp.

Jeśli tylko w tym celu to warto.
Zaślepianie EGR niesie ze sobą całe mnóstwo zagrożeń; od wariowania komputera, który dostaje zmienione odczyty z sondy po podwyższenie temperatury spalania w cylindrach, które dostają tylko czyste powietrze i jeszcze inne o których możesz poczytać na forach tuningowych. U mnie w Preludzie zaślepienie EGR nawet o pół niutona nie podniosło momentu, dodatkowo od czasu do czasu miałem problemy ze skanerem diagnostycznym OBD0.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości