Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legend G2 jako Pozytywny Zastępczak
#1
Witam wszystkich!
Bardzo się cieszę, że w końcu doczekaliśmy polskiego forum poświęconego tylko Legendom.

W moim przypadku to trochę spontaniczna historia. Od jakiegoś czasu szukaliśmy z moją połówką "Zastępczaka" - czyli bezstresowego samochodu za małe pieniądze, który robiłby za backup w razie niedyspozycji czyjegoś (tzn. mojego lub jej) "normalnego" auta.

Różne modele były rozważane - między innymi właśnie Legend KA7, do którego osobiście zawsze czułem jakiś pociąg. No i tak się złożyło, że po kilku nieudanych strzałach, weszliśmy w posiadanie "beżowego pocisku".

Akurat trafił się egzemplarz amerykański, a więc logo bez litery "H" (dokładnie jest to sedan GS Type-II, jak potem się dokształciłem):

[Obrazek: th_1ext01_sized.jpg]

Z zewnątrz:

[Obrazek: th_1ext02_sized.jpg][Obrazek: th_1ext03_sized.jpg][Obrazek: th_1ext04_sized.jpg][Obrazek: th_1ext05_sized.jpg]

Ze środka:

[Obrazek: th_2int01_sized.jpg][Obrazek: th_2int02_sized.jpg][Obrazek: th_3det01_sized.jpg][Obrazek: th_4tru01_sized.jpg]

Resztą fot i opisem wyposażenia nie będę zanudzał, bo w 95% macie to samo.

Podsumowując - bardzo pozytywne zaskoczenie. Legend dzielnie spełnia swoje zadanie, ma podstawowe rzeczy z wyposażenia aut klasy premium, a nieliczne niedomagania zupełnie mnie nie martwią. Słowem to, o co chodziło.

Zmian żadnych raczej nie ma w planach - jednak w przyszłości pewnie zrobimy mu blachę. Tak żeby po prostu ładnie się prezentował jeszcze przez wiele lat.
Choć z drugiej strony... Legend tej generacji ma wizualnie niemały potencjał. Jak oglądam ten projekt, to różne myśli chodzą po głowie Cwaniak
Odpowiedz
#2
Czesć!

Dobrze znany mi egzemplarz. Poprzedni własciciel ubiegł mnie w jego zakupie Uśmiech

Wówczas były w Wawie równolegle dwa Type II na sprzedaż - ten złoty, oraz biały, którego kupiłem.

Gratuluję bardzo fajnego, unikatowego auta!

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#3
Eee, raczej nie masz czego żałować Oczko Jak widziałem, Twoje auto przeszło profi odnowę lakieru - nasz pod tym względem nie zachwyca. Ogólnie facet, który go sprzedawał, trochę podkoloryzował (jest zdaje się fotografem) i samochód nie jest wcale aż takim salonikiem jak wynikało z aukcji na Allegro. Cena oczywiście też była grubo przesadzona. Szczęśliwy
Odpowiedz
#4
Zacne wozidło! Gratki Uśmiech A te dwa czarnuchy obok to też Twoje?
BTW: Ma kolegi braki wyposażenia w bagażniku Oczko

Odpowiedz
#5
Poprzedni właściciel (przed panem fotografem) oferował ją z tego co pamiętam w cenie 8 tys.
W każdym razie taki Type II w oryginalnym stanie to już youngtimer i na pewno warto o niego zadbac, tym bardziej, że blacha to chyba jedyny słaby punkt tej generacji Legenda (jak zresztą większości Hond z tej dekady).

A jak oceniasz osiągi i stronę mechaniczną?

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#6
gratuluję zakupu piękne autoUśmiech obserwowałem jak było wystawione na allegro fajnie że doczekało się nowego właściciela życzę bezawaryjnego użytkowania

jesteśmy z tego samego rejonu może się przy okazji gdzieś spotkamy?!?Uśmiech
Odpowiedz
#7
Dzięki za miłe przyjęcie Anioł

@matti5d - mechanicznie jestem bardzo zadowolony. Ok, auto mamy krótko, jednak zaczęło służyć praktycznie od dnia "0" i dotąd nawinęliśmy jakieś 2,500 mil. Inwestycje w tym czasie - minimalne, pomimo że samochód szybkimi krokami domyka drugą dekadę Uśmiech Spalanie na poziomie 15 l/100km w Warszawie też raczej na "+".

Osiągi - zgodnie z przewidywaniami - mnie nie urzekają, ale tu akurat mam słabe porównanie, bo wcześniej jeździłem głównie autami w jednym typie (Mercedes 560SEC, 2 x BMW 740i (E38), Audi S8 (D2)). I nie mówię tylko o mocy - bo takie rzeczy jak prowadzenie w zakrętach czy ogólna stabilność też są wyraźnie gorsze. No ale też Legend nie kosztował tyle co Mercedes - ani jako nowy ani teraz.

@Peter - poniekąd... Oczko Audi jest żony a BMW było moje. Miałem co do niego poważne plany, jednak okazało się tak narowiste, że zakończyliśmy współpracę Szczęśliwy

@croftmax - spocik zawsze chętnie. Patrzę na dział Meetings i widzę że jakoś nie może się zebrać ta Warszawa...
Odpowiedz
#8
Obejrzałem wszystkie zdjecia z albumu i muszę przyznać, że masz / miałeś bardzo fajną kolekcję premium.
Jeszcze ze dwaj inni przedstawiciele gatunku w stylu Lex LS400 czy Cadillac STS i można pomyśleć nad sprzedażą biletów i oprowadzaniem wycieczek (sam mam taki plan mojego prywatnego mini muzeum Hondy Uśmiech )

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#9
Ej, przesada z tą "kolekcją" - ale miło mi, że się podoba Zawstydzony Jednak BMW cieszy już nowego właściciela.

Co do innych wozów - tak naprawdę jest masa takich, które warto byłoby po-mieć przynajmniej przez jakiś czas Uśmiech Oprócz LS400 czy STS-a wymieniłbym Mercedesy CL (W140) i SL (R129), BMW M5 (E39), Lex SC, Audi RS6 (C5), Cadillac Fleetwood, Lincoln Mark VIII, Corvette C4 i C5, Silvia, Skyline... mógłbym tak jeszcze długo. Niestety nie można mieć wszystkiego i warto się na czymś skupić (czego sam nie jestem mistrzem Szczęśliwy).
Odpowiedz
#10
Witam na forum.

dla Legenda zrezygnowałem z A8. Po latach uważam, że to był dobry wybór.

v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości