Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
poduszka skrzyni
#1
Jak wyglada poduszka tyna skrzyni automat w KA8 przedliftowym? Czy są 2 modele tej poduszki
Odpowiedz
#2
Tylna jest taka sama dla całej generacji.
Odpowiedz
#3
Moze ktos posiada jakies pogladowe zdjecie?
Odpowiedz
#4
(10-12-2011, 22:05 )Peter napisał(a): Tylna jest taka sama dla całej generacji.

Peter nie siej zamętu Oczko

91-93 jest typ kręcony bezpośrednio do budy
93-96 jest typ kręcony do mocowania, które dopiero jest przymocowane do budy za pomocą 4 śrub. Takie rozwiązanie ma KA9, poducha wraz z mocowaniem pasuje z KA9(96-98) do KA7/KA8 93-96.
Jeśli macie 2 poduszki powietrzne z przodu tzn, że jest to półift i ma nowszy typ poduchy skrzyni.
Powyższe tyczy się Hondy z AT, Acura i MT mają inaczej.

v6
Odpowiedz
#5
(10-13-2011, 3:14 )Legend95 napisał(a):
(10-12-2011, 22:05 )Peter napisał(a): Tylna jest taka sama dla całej generacji.

Peter nie siej zamętu Oczko

91-93 jest typ kręcony bezpośrednio do budy
93-96 jest typ kręcony do mocowania, które dopiero jest przymocowane do budy za pomocą 4 śrub. Takie rozwiązanie ma KA9, poducha wraz z mocowaniem pasuje z KA9(96-98) do KA7/KA8 93-96.
Jeśli macie 2 poduszki powietrzne z przodu tzn, że jest to półift i ma nowszy typ poduchy skrzyni.
Powyższe tyczy się Hondy z AT, Acura i MT mają inaczej.
No to Prezes ćwieka mi zabiłeś. Przekładałem swego czasu skrzynie AT z przedlifta do polifta i nie dostałem sygnału, że są jakieś różnice w kwestii mocowania tylnej poduszki. NIe było mnie przy tym więc nie zwróciłem na ten temat uwagi. Wszystkich, których wprowadziłem w błąd przepraszam O matko

Odpowiedz
#6
dla pewności zbadałbym sprawę po tym serwisie Oczko

Skrzynie i ich mocowanie poduszek na 3 śruby są przez całą generację identyczne. Sama różnica tyczy się mocowania do nadwozia. Nic nie mówili bo pewnie przełożyli skrzynię i spieli ze starą poduchą bo w tą strone to będzie działać.


miałem obie poduchy w ręce i są inne.

Generalnie jeśli ktoś szuka komfortu w polifcie z AT to brać poduchę z KA9(koniecznie z mocowaniem). Sama poducha jest ciut większa i wzmocniona dodatkowo gumą, wygląda przy tym solidniej. Skrzynia się znacznie lepiej na niej zachowuje - tak jakby większej ogłady nabrała w delikatności zmiany biegów.
v6
Odpowiedz
#7
Nie ma mozliwosci zakupu poduszki z uzywanych czesci. Wiec moje pytanie brzmi czy mozna ją w jakis inny sposób "ratowac" np. zalac klejem+szczeliwem wurth k+d lub do szyb ?
Odpowiedz
#8
Zdjęcie 
Nie wiem czy podszka na 2-gim zdjeciu podpasuje pod moj ka8 (zdjecie nr 1). Prosze o pomoc.

http://vlep.pl/dj7v41.jpg
http://vlep.pl/pughib.jpg
Odpowiedz
#9
wskazywałem Ci poduszkę via PW.

jeszcze raz:

przedlift:


[Obrazek: beztytuuixa.jpg]

a ze zdjęcia Twojego to polift.

różnica to poduszka przykręcana bezpośrednio do nadwozia-w przedlifcie jej mocowanie jest bardziej odstawione - mowa o tych 3 otworach.

Najkrócej mówiąc, przedlift =otwory do mocowania są na przestrzał i rozłożone na szerokość.

Polift-otwory są gwintowane i blisko siebie.
v6
Odpowiedz
#10
Wielkie dzieki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości