Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
złącze diagnostyczne gdzie ?
#11
18-20l/100 bez klimy przy w miarę spokojnej jeździe po mieście,w godzinach popołudniowych/wieczornych
Odpowiedz
#12
Podłączenie pod złącze nic nie daje, podpinałem się już pod 4 kompy, i żaden nie komunikuje się. Mój też pali jak smok, jak przycisnę to wskazówka paliwa spada w oczach, szczerze mówiąc jak wystartuję 3 razy ze świateł na pełnym gazie to spala paliwa za 50 zł. Podejrzewam sondę lambda.
Odpowiedz
#13
dodam do tematu, że w G3 pierwszej generacji jest niebieska kostka pod schowkiem pasażera, normalnie zwiera się piny i zczytuje błędy.
v6
Odpowiedz
#14
Witam złącze OBD znajduje się pod popielniczką, wystarczy ja wyciągnąć i zobaczysz gumową zaślepkę tam jest złącze... ale bez kompa nic nie zrobisz...pozdro
Odpowiedz
#15
a w 1998 rok jest OBD ze standardową wtyczką? Bo mam ELM do OBD2 na USB i czy to podejdzie?
Odpowiedz
#16
odświeże troche temat,w moim ka9 99r nie ma złącza ani pod popielniiczką(jest tylko gumowa zaslepka) ani pod kierownica,jest tylko pod schowkiem na tzw.zworke i teraz mam tak:zwieram spinaczem złącze,przekrecam stacyjke i wszystko mi sie swieci,check,poduszka,abs i tcs,check z tego co mi wiadomo powinien mrugac i powinienem zliczyc ilosc mignięć a tu kicha,cały czas sie wszystko swieci.Co Wy na to??Co jest grane??
Odpowiedz
#17
(02-15-2012, 7:19 )ka9bdg napisał(a): odświeże troche temat,w moim ka9 99r nie ma złącza ani pod popielniiczką(jest tylko gumowa zaslepka) ani pod kierownica,jest tylko pod schowkiem na tzw.zworke i teraz mam tak:zwieram spinaczem złącze,przekrecam stacyjke i wszystko mi sie swieci,check,poduszka,abs i tcs,check z tego co mi wiadomo powinien mrugac i powinienem zliczyc ilosc mignięć a tu kicha,cały czas sie wszystko swieci.Co Wy na to??Co jest grane??

Może nie masz błędu? Oczko
Odpowiedz
#18
Jest to jedna z hipotez ale wole sie upewnic,cos musi byc nie tak ze pali mi geubo ponad 20l
Odpowiedz
#19
Sonda lambda wysyłająca zły sygnał przeważnie nie jest odczytywana przez samodiagnostykę jako błąd. Dopiero gdy sonda uszkodzi się tak że nie podaje wcale napięcia, czyli tak jak by jej nie było to pokazuje błąd.
Odpowiedz
#20
hmmm widze ze tutaj jest wieksza jazda,czyli wynikaa z tego ze sam tego nie ogarne we wlasnym zakresie i tutaj beemka ma u mie plusika Uśmiech wniosek z tego taki ze musze kupic sonde,wymienic i przeliczyc znowu spalanie no nie ukrywam ze lipa jak smok...a czy serwisowy sprzet jest w stanie zdiagnozowac uszkodzenie sondy?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości