Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coś rzęzi w silniku, Pomocy.
#1
Witam tak jak w temacie coś zaczeło strasznie chrobotać w silniku, na początku myślałem, że to w skrzyni ale dzisiaj dobrze sie wsłuchałem i wydaje mi się że to wychodzi z rozrządu Smutny coś jakby ocierało, jakby cos sie poluzowało. samochód nie stracił mocy jezdzi tak samo jak jezdził ale przeraża mnie ten chałas i chce to szybko zdiagnozować. Ma ktoś jakieś pomysły?
Odpowiedz
#2
Na szybko jak u kazdego Hondziarza...

-Puk puk!
-Kto tam?
-Panewka...

Czego Ci szczerze nie zycze. Ale pisz tez u nas na HTL, polowa ludzi miala przekrecone wiec szybko dadza rade poznac dzwiek czy to to czy nie...
Semper Fi! // In JDM we trust!
Odpowiedz
#3
kurcze raczej nie bo panewka to chyba stuka nie? a mi tak jakby obciera. Zaczeło się od tego, że jak byłem w wawie to zaczęło mi coś wyć przy przyspieszeniu i zwalnianiu wyło zmieniając ton a na postoju jednostajnie, w drodze z warszawy do lublina kilka razy w trakcie jazdy raptem zapiszczał mi pasek klinowy tak jakby. Tak jak czasami się słyszy w jakiś starszych samochodach po odpaleniu. A skonczyło się tym, żę teraz strasznie jarmoli coś z okolic rorządu. czasami przestaje. Jak się przygazuje to przycicha ale delikatnie dalej jarmoli.
Odpowiedz
#4
moze jakas rolka od rozrzadu sie zaciera?
Pozdrawiam
Yogi
Odpowiedz
#5
Miałem identyczny objaw w Civicu żony. Już myślałem że to rozrząd mówi papa.

A okazało się, że pasek napędu alternatora rozwarstwił się i wydawał te dźwięki.

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#6
ja bym obstawiał któreś z łożyskUśmiech do sprawdzenia

alternator
sprężarka klimy
napinacze paska rozrządu
itp.



Odpowiedz
#7
no pojade do warsztatu gdzies zeby sprawdzili.
Odpowiedz
#8
Widziałem kiedyś coś podobnego na 4funTV - nazywa się "Robot Chrobot" Uśmiech
Odpowiedz
#9
wina tkwi w rolce od paska klimy i wspomagania. łożysko poszło i obciera. Jak będzie do dostania u mnie w miescie to jutro bedzie juz zrobione UśmiechOczko
Odpowiedz
#10
Fajnie, że tylko to.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości