Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy warto jeszcze kupować Legenda z 98 roku?
#16
dobra powracając do wyliczeń - są mylne
Legend 98 koszt około 10 000 zł - czy z gazem czy bez nie ma różnicy w cenie
Ci co mają LPG uważają że ekonomiczny i to jest ich atutem
Ci którzy nie mają stawiają na wartość nie zużytej jednostki
koszt instalacji LPG z odpowiednim parownikiem i wtryskami do V6 wraz ze schowaniem kurka we wlewie oraz z instalacją i kalibracjami to koszt 3 200-3 700 zł (Warszawa -a atu powinno być najdrożej)
wartość auta po 3 latach szacuje na 6 000zł do 8 000zł - pamiętaj że koszty przeróbek (w tym wypadku instalacji LPG) nigdy się nie zwraca przy sprzedaży (wyjątki okazyjnie niska cena zakupu - pod warunkiem zakupu dobrego egzemplarza a nie skarbonki bez dna)

patrząc z ekonomicznego punktu widzenia i utożsamiając się z autem na max 3 lata odpowiedź jest banalna
kup przedlifta z LPG w dobrym stanie za około 10 000zł i nie próbuj z niego robić idealnej perły - przy odsprzedaży po 3 latach wiele nie stracisz około 2 000zł

co do kwestii klas aut

Fakt Legend to flagowy model HONDY
ale nie zapominajmy że rozmiarami zew i wew oraz wyposażeniem i parametrami technicznymi

Legend III gen jest porównywalny do modeli w tym samym reczniku

Bmw5
Lexus gs
Mercedes klasa E
(są to modele klasy średniej-wyższej konkurencji)

niestety z przykrością muszę stwierdzić że auta
BMW seria 7
Lexus LS 400
Mercedes S klasa
Audi a8
(są to auta flagowe konkurencyjnych producentów)

to półka wyższa i w gabarytach / wyposażeniu / technicznie


Niestety Honda dojrzała do wprowadzenia w Legendach takich rozwiązań jak

pneumatyczne zawieszenie
el regulacja pasów zagłówków tylnej kanapy
klimatronik 2-strefowy
lodówka
TV
i wydawałoby się tak banalna sprawa jak komputer pokładowy z prawdziwego zdarzenia
dopiero w 2005r - po zmianie modelu gdzie konkurencja stosowała to parę lat wcześniej

Jeśli któryś z niedowiarków nie jest tego pewien wystarczy porównać specyfikacje techniczne
jeśli to dalej nie pomorze to proponuje podjechać pod któreś centrum handlowe znaleźć auta które wymieniłem wyżej i postawić się obok perspektywa powinna wyjaśnić finalnie

mam nadzieję że to wyjaśniło parę sporów lub uświadomiło co po niektórych - ostatnio stałem w korku w swoim koło LINCOLNA NAVIGATORA i uwierzcie mi czułem się jak w seicento ;p
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy warto jeszcze kupować Legenda z 98 roku? - przez :::JanG23::: - 11-25-2011, 23:53

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości