Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pali sie abs tcs ręczny....
#1
Witam wszystkich. W powitalni nie mogłem nic dodać więc witam raz jeszcze tutaj.

Dzisiaj zakupiony KA96 98 rok. Nie oglądałem zbyt dokładnie ale pali się abs tcs, kontrolka ręcznego i brak wskazań przebiegu. Prędkościomierz działa. Od czego szanowne grono proponuje zacząc? Przy hamowaniu delikatnie drży kierownica. Podobno stało się to niedawno a że autko sporadycznie ostatnio używane więc koles tak sprzedał...
Odpowiedz
#2
Ja bym zaczął od przywitania Oczko a następnie od sprawdzenia poziomu plynu hamulcowego w obu zbiorniczkach.

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#3
drżenie kierownicy może być spowodowane pordzewiałymi tarczami jeśli długo stał (jeśli są w dobrej kondycji można po prostu je przetoczyć)
co do TCS i ABS to te 2 kontrolki mogą się świecić za względu na brak odczytu któregoś z czujników ABS - najczęściej pada czujnik ABS tył i do tego lewy - większość części po demontażu ma uszkodzony właśnie ten konkretnie czujnik (próbują go wyjąć a to błąd pęka natychmiast) - wymiana nie jest tak prosta jakby się mogło wydawać najczęściej kończy się na zdjętym wahaczu i wyciskaniu przerdzewiałej części na prasie zamiennik nie istnieje -choć jeden z kolegów na forum pisał ze zrobił używając czujnika abs od mazdy jednak nie udało mi się doprosić o dorobienie i dla mnie ;/
Odpowiedz
#4
Dzięki. Tak też myślałem ale jeszcze z braku czasu i kanału nie oglądałem. Czy paląca się czerwona kontrolka ta od hamulców, może oznaczać koniec klocków? ( płyn jest na maxa ) I jeszcze jedno ma ktoś może działającego linka do manuala od tego wozu? Jeżeli tak to poproszę. Przerabiał ktoś niedziałający licznik przebiegu km?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości