Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acura 3.2TL 95r - kable zapłonowe, świece
#1
Pytanie moje do Was brzmi tak... Chcę zmienić kable zapłonowe wraz ze świecami w silniku c32a6 (albo c32a7, sam nie wiem, w każdym razie sprawdziłem i świece te same co w c32a2, czyli w Legendzie). Świece chcę kupić NGK. Ale z kablami mam już problem bo na allegro widzę, że do każdego modelu inne kable, myślałem, że kable to będą uniwersalne. Jakie są różnice w kablach od różnych modeli? Jedyne co mi się nasuwa na myśl, to ilość kabli i ich długość. Wyprowadźcie mnie z błędu, ewentualnie możecie podpowiedzieć jakie kable powinienem kupić.
Odpowiedz
#2
Z kablami możesz mieć problem. Taki że ich nie ma Uśmiech

W silnikach c32a są cewki zapłonowe przy świecach.

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#3
Ja ze swojej strony chciałbym zasugerować zakup świec nippon denso. Takie zalecają zaznajomieni z tematem. Jeżeli się mylę proszę o sprostowanie.
Odpowiedz
#4
Właśnie bo sam jestem na etapie wymiany świec i sporo jest zwolenników denso czy to ma jakiś znaczny wpływ czy sie zamontuje denso czy ngk?
Odpowiedz
#5
Ale Panowie, dajmy na to... czy nie mogę sobie np. do civic'a wstawić kabli od cinquecento? Skrajny przykład ale wytłumaczcie mi na czym polega różnica, jeśli w każdym aucie kable mają to samo na celu i wydaje mi się, że tą samą zasadę działania. Poszerzajmy swoje horyzonty Uśmiech Inny opór, długość...?
Odpowiedz
#6
Nie chce mi się gadać...
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#7
Niewiele wniosłeś do tematu. Jak Ci się nie chce gadać to po prostu nie gadaj. Nie wszyscy są tacy wszechwiedzący jak Ty i myślę, że forum jest dobrym miejscem by dążyć do tego by w przyszłości można było być "Zibim".
Odpowiedz
#8
(12-06-2011, 2:41 )bigul napisał(a): Właśnie bo sam jestem na etapie wymiany świec i sporo jest zwolenników denso czy to ma jakiś znaczny wpływ czy sie zamontuje denso czy ngk?

Paradoksalnie ngk są droższe (niby lepsze), a denso (nippon) jest tańsze i polecane przez producenta. W sklepie zaznajomionym z tematem polecali denso i twierdzenia o wyższości ngk w przypadku legenda odradzali.
Inny opór, długość...?
[/quote]

Zdecydowanie tak Uśmiech
Odpowiedz
#9
No i Kowal dziękuję Ci za konstruktywną odpowiedź. Na takie liczyłem. Uśmiech
Odpowiedz
#10
(12-06-2011, 3:33 )mati0072 napisał(a): Niewiele wniosłeś do tematu. Jak Ci się nie chce gadać to po prostu nie gadaj. Nie wszyscy są tacy wszechwiedzący jak Ty i myślę, że forum jest dobrym miejscem by dążyć do tego by w przyszłości można było być "Zibim".

Mati0072 wyluzuj! Jeden z forumowiczów napisał Ci, ze w tym silniku nie ma kabli tylko są cewki! Czytaj odpowiedzi uważnie. Zibi po prostu po swojemu to potwierdził Oczko Nie ma się co spinać.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości