Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acura 3.2TL 95r - kable zapłonowe, świece
#11
Przepraszam, że tak się do tematu doczepiłem ale co do świec bo na inter-carsie na stronie po wybraniu odpowiedniego modelu wyskakują nam świecie denso tt(twin tip) 16zł sztuka. Byłem u siebie w oddziale inter-cars i powiedziano mi, że te świecie podane na internecie nie wszystkie pasują do legenda i trzeba dokładnie sprawdzać i brać poprawkę na to co jest na stronie i zacytuje "bo z japończykami to różnie" się troche zdziwiłem mogł by ktoś przybliżyć temat i nakierować na "poprawne" świece?
Odpowiedz
#12
Jak Koledzy życzliwie Ci mówią ,Ze załóż Denso To Ty zaczynasz kombinować jak koń pod górę.
Właśnie dlatego żeby ktoś nie wytykał mi , że jestem wszechwiedzący, staram się unikać wypowiadania w tematach napraw i jakości części chociaż jest to moja profesja.
Do tego tematu nie było już co wnosić kiedy się odezwałem a Tobie było wciąż mało.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#13
Mati, proponuję żebyś na początek otworzył maskę i trochę się tam rozejrzał. A wtedy uznasz, że kontynuowanie wątku kabli zapłonowych jest na tym forum bezcelowe Uśmiech
Odpowiedz
#14
Dobra, mój błąd. Trochę źle zrozumiałem wypowiedź o cewkach (co nie znaczy, że była dwuznacznie napisana). Stąd całe nieporozumienie. Maskę otwierałem nieraz ale za dużej wiedzy nie mam w tym temacie.

Zibi - zwracam honor w takim razie, cofam to co pisałem wcześniej.

Ale zobaczcie, trochę emocji w wątku i od razu więcej postów.
Odpowiedz
#15
Tak, forum zdecydowanie się ożywiło Uśmiech
Odpowiedz
#16
Taa, widzę że nikt mnie nie poprawia, czyli denso jak to na nippona przystało?

Kontynuując wątek kabli, w jednym z warsztatów (gazownicy) stwierdzili że istnieje możliwość sprawdzenia mocy cewki i jej ewentualnej żywotności (a'propos wymiany) Jako że jest to dosyć drogi element, jestem ciekawy jak wygląda sprawa diagnozy owego ustrojstwa. Ktokolwiek przerabiał taki temat?
Odpowiedz
#17
Wykręcasz cewkę, podłączasz pod nią masę, wstawiasz świecę, przystawiasz świecę do masy, odpalasz silnik i patrzysz jaka jest iskra.
Odpowiedz
#18
(12-06-2011, 20:38 )jarolissimus napisał(a): Wykręcasz cewkę, podłączasz pod nią masę, wstawiasz świecę, przystawiasz świecę do masy, odpalasz silnik i patrzysz jaka jest iskra.

Nie no, myślałem że jest jakiś bardziej zaawansowany patent z użyciem miernika. Taką metodę stosowałem w CZ i WSK... tylko silnika nie odpalałem. Rozumiem że świec nie wykręcam, a silnik w danej chwili nie pracuje na cylinder który badam?
Odpowiedz
#19
W CZ i WSK trudno byłoby odpalić silnik mając odłączony przewód z świecy skoro chodziły na jednej świecy Uśmiech Można sprawdzić miernikiem ale jak szybko sprawdzisz tak jak napisałem to nic sie nie stanie. Świecy nie wykręcasz tylko podstawiasz inną, a silnik nie pracuje na tym cylindrze.
Odpowiedz
#20
Mati ja jestem w takim wieku, że tak szybko jak młodzi i gniewni 20-parolatkowie się nie obrażam. Spoko nic się nie stałoZdezorientowany

Zamiast świecy w cewkę wstaw pręt taki aby wystawał poza osłonę świecy, uruchom silnik i zbliżając prę do masy ( np kolektor ssący lub jakaś inna metalowa część silnika) zobacz długość iskry. Jeżeli iskra przeskakuje na odległość 1-1,5 cm to oznacza że cewka jest dobra.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości